Sypialnia – jak zadbać o dobrą aranżację?

Sypialnia jest takim pomieszczeniem o którym marzymy z wielką przyjemnością w trakcie długiego i ciężkiego dnia. Odpowiednia aranżacja wpłynie na jakość wypoczynku. W internecie znajdziemy wiele ciekawych inspiracji, które mogą stanowić bazę pomysłu na sypialnię w naszych domach.

(więcej…)

Czytaj więcej

Jak powinna wyglądać kuchnia z salonem?

Kuchnia z salonem jest bardzo modnym rozwiązaniem, które można zastosować nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w blokach na osiedlach mieszkaniowych. Jak zaplanować takie miejsce, aby było funkcjonalne?

(więcej…)

Czytaj więcej

Czas na nowoczesność

Czym jest prawdziwa nowoczesność? Stylem bycia łączącym wygodę i estetykę. Sposobem podejścia do otaczającego nas świata. Do wyzwań, które znajdujemy na drodze życia. Nowoczesność to nie tylko design i technologia, ale suma pewnych doświadczeń i wartości. To decyzje podejmowane na każdym kroku, które tworzą pewną wizję egzystencji – szczęśliwej. Czas nowoczesności należy pojmować jako porę nieco lepszego życia. Takiego, które sprawia przyjemność, ale też jest pełne troski o innych. (więcej…)

Czytaj więcej

Jakie łóżko wybrać do sypialni? Łóżko wysokie, łóżko z dodatkowymi komorami, łóżko z zagłówkiem

Na poszukiwania idealnego łóżka zazwyczaj dajemy sobie kilka dni – niestety, ilość ofert w sklepach meblowych sprawia, że kilka dni zamienia się nierzadko w kilka tygodni! Jak znaleźć łóżko dopasowane do naszych potrzeb, aby nie spustoszyło naszego portfela i faktycznie było wygodne? (więcej…)

Czytaj więcej

Meble drewniane czy z płyt meblowych?

Wybór odpowiednich mebli do mieszkania czy domu to nie lada wyzwanie dla każdego z nas. W sklepach meblowych zastaniemy wiele interesujących modeli mebli, jednak szeroki wybór sprawi, że trudno nam będzie podjąć szybką decyzję. Warto wiedzieć, że meble wykonywane są zazwyczaj z litego drewna lub tez płyt drewnianych. Które z nich okażą się lepsze? (więcej…)

Czytaj więcej

Kącik zabawowy dla Twojego dziecka

Pokój dziecięcy to pomieszczeni, w którym maluch spędza sporo czasu – nie tylko podczas snu, ale również zabawy czy nauki. Jego aranżacja powinna więc być wyjątkowa. Wiadomo, że pierwsze lata życia każdego dziecka to czas poświęcony na zabawę, podczas której maluch poznaje świat oraz zdobywa potrzebą wiedzę. Kącik zabaw powinien więc być miejscem, które pozwoli na bezpieczną oraz kreatywną zabawę. (więcej…)

Czytaj więcej

W jakich miejscach trzymać kosmetyki?

Prawie każda kobieta przyzna, że kosmetyków nigdy nie za wiele, nawet wtedy, kiedy kosmetyczka pęka w szwach, a z półki w łazience spadają już niektóre butelki, które się nie mieszczą. Gdzie najlepiej, najwygodniej i najkorzystniej można umieścić nasze wielkie kolekcje kosmetyków?
(więcej…)

Czytaj więcej

Z jakiego powodu tak mało osób decyduje się na montaż drzwi szklanych?

Na rynku coraz bardziej popularne stają się drzwi szklane. Bardzo wiele osób decyduje się na ich montaż w swoim mieszkaniu. Jednak nie należy zapominać, iż istnieje także pewna grupa osób, która obawia się wdrażania tego nowoczesnego produktu do swoich wnętrz. Jaki jest tego powód? (więcej…)

Czytaj więcej

Jak ciekawie urządzić sypialnie?

Jak ciekawie urządzić sypialnieSypialnia stanowi najbardziej intymną cześć każdego mieszkania, nie mają do niej wstępu osoby z zewnątrz, stanowi nasz azyl po ciężkim dniu, zapewnia odpoczynek przygotowując na trudy kolejnego dnia. Jak ją urządzić, żeby była nie tylko estetyczna, ale również funkcjonalna?
Główną rolę w każdej sypialni gra łóżko, jego wybór to niejednokrotnie wybór na lata, dlatego nie powinniśmy oszczędzać szczególnie na materacu. Wybierzmy ten duży, niezbyt miękki, ale również nie za twardy. Producenci zawsze w opisie towaru zawierają informację o strefach twardości, a także o sprężynach, ocieplinie, siatkach wentylujących i tak dalej. Obecnie na rynku mamy prosty, łatwy dostęp i szeroką gamę produktów do wyboru.
Aranżując sypialnię powinniśmy zrezygnować z nadmiaru mebli, starajmy się stworzyć pomieszczenie raczej stonowane i minimalistyczne, które nie będzie powodowało rozproszenia i zapewni nam spokojny sen. Małe szafki, łóżko, ewentualnie jakaś komoda powinny mieć jasne, nieprzytłaczające kolory.
Oświetlenie sypialni powinno być raczej dyskretne, tworzące strefę odpoczynku i relaksu od jaskrawych jarzeniówek i innych rodzajów sztucznego oświetlenia. Postawmy na lampy z abażurami o mlecznym, ciepłym świetle, nie drażniącym naszych zmysłów, wskazane są również firany, rolety w oknach, którymi w razie potrzeby będziemy regulować dopływ światła z zewnątrz.
Kolory w miejscu odpoczynku również powinny być jasne, niedrażniące, dlatego warto postawić na odcienie pastelowe, dające poczucie wyciszenia i sprzyjające regeneracji organizmu. Jeżeli decydujemy się na TV w sypialni powinniśmy umieścić go w takim miejscu żeby zapewnić sobie wygodne oglądanie. Starajmy się również unikać nadmiaru bibelotów i dodatków, różnorodności kolorów. Sypialnia to miejsce relaksu, ładowania akumulatorów, miejsce wyciszenia, wiec kierujmy się zasadą im mniej tym lepiej. A kiedy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik pozostaje tylko życzyć kolorowych snów

Czytaj więcej

Jak wybrać zasłony

zasłonyZasłony to sprawdzony sposób na dekorowanie okien, spośród bogactwa deseni oraz kolorów często ciężko zdecydować się na ten właściwy. Jeżeli podoba nam się kilka wzorów i nie możemy zdecydować się który wybrać, dobrą wiadomością jest fakt, że można łączyć ze sobą tkaniny o różnych deseniach pod warunkiem jednak, iż będą w tej samej gamie kolorystycznej oraz będą miały proste upięcie. (więcej…)

Czytaj więcej
https://e-oko.com/typy-na-dzis-koszykowka/ http://jnbfgk.com http://infozrodlo.com.pl