Znajomość angielskiego w codziennym życiu.

Język angielski coraz bardziej dotyka wszelkich aspektów naszego życia. Spotkać go możemy niemal wszędzie – w sklepach, w telewizji oraz internecie, w domu i pracy, a także podczas zwyczajnych rozmów. Świat jest przepełniony językiem angielskim na każdym kroku. Czy możliwe jest życie w obecnych realiach bez znajomości angielskiego? Pewnie można, ale o ile to trudniejsze! Na co wpływa znajomość najpopularniejszego języka na Ziemi? Jakie skutki niesie ze sobą umiejętność komunikacji w języku angielskim? Co możemy zyskać ucząc się angielskiego, a co stracić bagatelizując taką wiedzę?

Język angielski w XXI wieku

1. Życie bez znajomości angielskiego

Oczywiście jest możliwe, przecież nawet w naszym kraju miliony osób żyją bez znajomości angielskiego. Może to nie ma wielkiego wpływu na ich codzienne życie, ale na pewno zdarzają się momenty, w których tej wiedzy brakuje. Mnogość połączeń między państwami sprawia, że nawet w Polsce jest bardzo wielu obcokrajowców. Większość z nich nie zna języka polskiego na tyle dobrze, aby się w nim sprawnie komunikować. Wyobraź sobie, że podchodzi do Ciebie ktoś na ulicy i zadaje proste pytanie po angielsku – jeśli je rozumiesz i potrafisz odpowiedzieć to obie strony zyskują – pytający otrzymuje poradę, a Ty cieszysz się, że mogłeś komuś pomóc wykorzystując coś, czego się kiedyś nauczyłeś. W przypadku nieznajomości języka angielskiego raczej nic wielkiego się nie stanie, obcokrajowiec spyta kogoś innego, ale czy nie będzie Ci przykro, że mimo szczerych chęci nie byłeś w stanie pomóc potrzebującemu?

2. Jakie skutki niesie umiejętność rozmawiania po angielsku?

Wymieniać można w nieskończoność, ale moim zdaniem najlepiej obrazuje to fakt, że język angielski jest łącznikiem, który pozwala nam komunikować się z ludźmi z całego świata. Dzięki znajomości angielskiego możemy poznawać osoby, z którymi w żaden inny sposób nie jesteśmy w stanie się komunikować. Skutkiem tego jest to, że możemy uczyć się i zdobywać wiedzę, która nie jest dostępna dla każdego. Poznając kulturę z obcego państwa poszerzamy nasze horyzonty i bardzo się rozwijamy.