Zielona herbata w kosmetykach – musisz tego spróbować!

Zielona herbata ma bardzo długą historię. Jej zachwycające działanie odkryto 5000 lat temu w chińskich ogrodach. Jeden z władców antycznych Chin przechodził po pięknej okolicy, trzymając w dłoni garnuszek z gorącą wodą. Legenda mówi, że wpadły tam liście zielonej herbaty, które spowodowały, że zaczął unosić się piękny zapach, a więc cesarz postanowił spróbować wywaru. Był na tyle smaczny, że zielona herbata zaczęła być uprawiana pod potrzeby gastronomiczne. Po jakimś czasie też odkryto, że można ją stosować w kosmetykach!
Zielona herbata na noc ma zaskakujące działanie! Kobiety hurtowo wykupują kosmetyki w sklepach i stosują je na wszelakie dolegliwości. Początkowo zielona herbata była stosowana jako okłady na spuchnięte oczy czy jako sole do kąpieli. Aromat, nietuzinkowe działanie sprawiło, że produkt zaczęto wprowadzać do coraz większej liczby dostępnych na rynku kosmetyków.

Zielona herbata na noc

Do tej pory wieczorami brało się gorący kubek z herbatą i rozkoszowało się smakiem i bardzo przyjemnym zapachem. Jednak nie tylko na zmysły ona działa, ale również na cerę czy ogólnie – całe ciało. Kosmetolodzy odkryli bowiem, że zieloną herbatę można tak zmodyfikować, że będzie ona działać pozytywnie na liczne problemy, z którymi borykają się współczesne kobiety. Do najpopularniejszych – poza oczywiście zdrowiem jest utrzymanie wiecznej młodości!
Co zatem powoduje, że zielona herbata na noc ma tyle pozytywnych właściwości, że stosuje się ja w wielu kosmetykach? Podobno kluczem do sukcesu są tak zwane polifenole, są to związki chemiczne, które mają działanie przeciwutleniające. Naturalnie ktoś powie, że przecież witamina C oraz witamina E także ma takie działanie, jest jednak pewne „ale”. Polifenole zawarte w zielonej herbacie działają znacznie mocniej!

W jakich kosmetykach znajdziemy zieloną herbatę?

Zieloną herbatę znajdziemy w wielu kosmetykach. Przede wszystkim są one cennym składnikiem w kremach dla cery tłustej i skłonnej do zmian trądzikowych. Ekstrakt z herbaty pozwala regulować pracę gruczołów, które wydzielają sebum (składnik, odpowiedzialny za zmiany trądzikowe). Zmniejsza też przetłuszczanie się skóry, aby sprawiała wrażenie lekkiej i takiej zdrowej.
Zielona herbata na noc może znaleźć także zastosowanie głęboko nawilżające, dlatego w kosmetykach dla cery suchej, również jest dosyć istotnym składnikiem. Koi podrażnienia, aby z rana twarz nie była spuchnięta i wyglądała na zmęczoną.
Sprawdź: sklep.farmona.pl.