Żel na paznokcie

Od zawsze kobiety dokładają wszelkich starań, by wyglądać olśniewająco. Jedną z metod ozdabiania ciała jest zmiana wyglądu własnych paznokci. Do niedawna wszelkie lakiery i emalie były nietrwałe oraz trudne w obróbce, a ich nieprzyjemny zapach odstraszał. Żeby zmyć kolor potrzebny był zmywacz na bazie acetonu, który niestety niszczył płytkę paznokcia.

Żel na ratunek

Strzałem w dziesiątkę okazał się być żel utwardzany promieniami UV. Jest to metoda żelowa zdobienia paznokci, która jest nie tylko niezwykle wytrzymała, ale również pozytywnie wpływa na kondycję płytki paznokciowej. Taki żel po utwardzeniu w lampie tworzy twardą powłokę, która nie przepuszcza wody oraz większości substancji, dodatkowo chroni sam paznokieć przed złamaniem czy innymi uszkodzeniami. Żel jest ściągany za pomocą pilniczka lub specjalnej frezarki. Trzeba go po prostu spiłować, pod żadnym pozorem nie można żelu odrywać, ponieważ grozi to uszkodzeniem paznokci.

Piękne zdobienia

Metoda żelowa zdobienia paznokci zyskała nie tylko ze względu na swoją wytrzymałość, ale również dzięki temu, że można z niej tworzyć niesamowite wzory, a gama kolorystyczna jest ogromna. Wyraźnie widać tutaj postęp technologiczny, ponieważ żele do paznokci nie tylko występują w różnych kolorach, ale również posiadają dodatki dzięki którym mogą świecić w promieniach UV, zmienić kolor pod wpływem temperatury oraz posiadać mieniące się drobinki. Dzięki temu stylizacja paznokci może być w pełni indywidualna i interesująca.

Z salonu do domu

Ogromne zainteresowanie tą metodą zdobienia sprawiło, że producenci zdecydowali się na stworzenie wersji zestawów do żeli, które można zakupić do domowych warunków. Dzięki łatwym w obsłudze lampom i innym akcesoriom kobiety bez większych przeszkód mogły same w domu mogły tworzyć stylizacje wybrane tylko dla siebie. Oczywiście salony kosmetyczne niewiele na tym straciły, ponieważ te kobiety, które nie mogły z pewnych względów zainteresować się wykonaniem salonowego manicure, decydowały się na zakup zestawu żeli do domu.

Rynek beauty zyskał na opracowaniu tej metody zdobienia paznokci, ponieważ kobiety ze względu na swoje obowiązki oraz zwyczajowy brak czasu potrzebowały czegoś solidnego, a tym samym pięknego. Żel stosowany na paznokciach to również wysokie bezpieczeństwo w stosowaniu oraz noszeniu. Żel jest substancja, która nie powoduje żadnych powikłań zdrowotnych, ani nie powoduje uczuleń.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.