Zalety pieców co z podajnikiem

Rosnące ceny nośników energii powodują, że decyzja o sposobie ogrzewania domu musi być dobrze przemyślana i uwzględniać tendencje rynkowe w następnych latach.

Wybór rodzaju paliwa

Domy mogą być ogrzewane gazem, prądem lub paliwem stałym. Przy obecnych cenach te ostatnie wydają się najbardziej ekonomiczne, tym bardziej, że zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala na uzyskanie bardzo dobrych wyników wydajności cieplnej, co przekłada się na oszczędności w kosztach ogrzewania.
Nowoczesne kotły co z tradycyjnym sposobem zasypywania paliwa przystosowane są do spalania różnych gatunków węgla, miału, drewna, brykietów, trocin. Tylko spalanie biomasy wymaga zastosowania wymiennego rusztu. Uniwersalne piece co przystosowane są do ewentualnego zamontowania podajnika automatycznego. Pozwala to na rozłożenie kosztów zakupu nowoczesnego pieca w czasie.

Piece z podajnikiem

Nie ulega kwestii, że jest to rozwiązanie najnowocześniejsze, przystosowane są do spalania tzw. ekogroszku, który jest bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjny węgiel.  Piece z podajnikiem są bardziej ekonomiczne, ponieważ ich sprawność cieplna jest znacznie wyższa, co oznacza, że dla uzyskania tej samej temperatury w pomieszczeniach zużywamy mniejszą ilość paliwa.
Do kogo nie przemawiają argumenty ekologiczne i ekonomiczne, może przemówić łatwość obsługi i jej zminimalizowanie.
Piece z podajnikiem same, za pomocą automatycznych sterowników dozują dokładanie ekogroszku. Wystarczy podajnik uzupełnić raz na kilkanaście dni lub raz na tydzień (zależy od jakości ekogroszku i zaprogramowanych temperatur) i można zapomnieć o kotłowni.
Wybierając konkretny model pieca warto zwrócić uwagę na jego stopień zautomatyzownia. Możliwość zaprogramowania temperatury na piecu, zintegrowania z programatorem pokojowym to funkcje pozwalające na zmniejszenie zużycia paliwa i optymalne dostosowanie temperatur.
Wydajność kotła w dużej mierze zależy od jakości jego wykonania. Kotły żeliwne to już raczej przeszłość. Nowoczesne kotły wykonywane są z wysokiej jakości stali odpowiednio ocieplanej.
Zobacz również: funkcjonalny i praktyczny piec kuchenny Kotly Bialek – nowoczesne piecokuchnie.