Zadaszenie tarasów – ciesz się latem we własnej przestrzeni wypoczynkowej

Słoneczne popołudnia warto spędzać w przyjemny sposób – na przykład odpoczywając na tarasie czy w ogrodzie. Własna przestrzeń wypoczynkowa może okazać się najlepszym rozwiązaniem, kiedy nie chcemy lub nie możemy wyjechać na weekend czy wczasy. Wystarczy kilka odpowiednich mebli i dodatków, aby stworzyć taras naszych marzeń!

Rozsiądź się wygodnie!

Wybór mebli ogrodowych na naszym rynku jest olbrzymi. Zanim jednak wpadniemy w wir zakupów powinniśmy zastanowić się nad swoimi potrzebami i z bliska przyjrzeć się propozycjom znanych producentów. Istotne są tworzywa – meble ogrodowe będą stale narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, przez co powinny być wykonane z trwałych materiałów. Najlepsze okażą się meble, których stelaże wykonano z malowanego proszkowo aluminium.

Jak zabezpieczyć się przed słońcem?

Do niedawna jedyną opcją na nieco cienia na tarasie czy w ogrodzie był parasol ogrodowy. Ten jednak stale trzeba było przesuwać, dostosowywać kąt padania cienia. Obecnie istnieje wiele skuteczniejszych i wygodniejszych rozwiązań. Jednym z nich jest zadaszenie tarasóww formie tarasoli. Czy to odpowiednie rozwiązanie dla nas?

Czym są tarasole?

Nowoczesne tarasole to konstrukcje wznoszone na tarasach lub też w ogrodach, których zadaniem jest zadaszenie wybranego przez nas obszaru. Tarasole wznoszone są na aluminiowych konstrukcjach, a malowane proszkowo elementy są odporne na wnikanie wilgoci, działanie rdzy. Konstrukcja może mieć kolor wybrany przez klienta – do dyspozycji ma on paletę ponad 200 barw. Wewnątrz tarasoli znajduje się ukryty system odprowadzania wody.

Dachy tarasoli tworzone są na kilka sposobów – najbardziej poszukiwanym są dachy lamelowe, wykonywane z aluminium. Lamele obracają się o 135 stopni, przed co użytkownik może decydować o ich ułożeniu i o tym, jak wiele światła wpada pod dach.