Z jakiego powodu tak mało osób decyduje się na montaż drzwi szklanych?

Na rynku coraz bardziej popularne stają się drzwi szklane. Bardzo wiele osób decyduje się na ich montaż w swoim mieszkaniu. Jednak nie należy zapominać, iż istnieje także pewna grupa osób, która obawia się wdrażania tego nowoczesnego produktu do swoich wnętrz. Jaki jest tego powód?

Obawy wynikające ze struktury materiału

Z pewnością każdy z nas pamięta, jak wyglądają tradycyjne szklane drzwi. Stosowane one były w pomieszczeniach jeszcze kilkanaście lat temu. Był to produkt wykonany z drewna, który zawierał specjalną wyciętą przestrzeń, w którą można było wstawić szklaną szybę. Dzięki temu nawet mały pokój stał się bardziej przestronny, ponieważ szyba przepuszcza więcej światła. Jednak tego typu drzwi miały jedną ogromną wadę, mianowicie szkło, które zostało wykorzystane do ich produkcji, było bardzo nietrwałe. Wystarczyło niewielkie uderzenie, a nasza szyba w drzwiach rozpadała się na drobne kawałki. Z tego powodu tak wiele osób obawia się montażu drzwi szklanych w swoim domu. Jednak obecnie nowoczesne drzwi szklane charakteryzują się zupełnie odmiennymi właściwościami, w przeciwieństwie do starszych produktów. Również ich wygląd diametralnie się zmienił. Można bardzo łatwo znaleźć w internecie wspomniane produkty, wpisując przykładowo hasło „nowoczesne drzwi szklane Warszawa” lub też „producent drzwi szklanych w Warszawie”. Z pewnością otrzymamy bardzo wiele ciekawych wyników wyszukiwań.

W pełni bezpieczny produkt

Jak już wcześniej wspomniano, nowoczesne drzwi szklane są w pełni bezpiecznym produktem. Ich struktura jest zupełnie inna, niż tradycyjnych drzwi szklanych. Do produkcji nowoczesnych drzwi szklanych bardzo często wykorzystywany jest laminat. Pomiędzy tafle szklane nakładane są warstwy folii. To właśnie to tworzywo sztuczne sprawia, iż szkło jest bardziej wytrzymałe na uderzenia oraz różnego rodzaju zarysowania. Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, w jaki sposób folia wykonana z tworzywa sztucznego utrzymuje się na tafli szkła? Warto wiedzieć, iż jest ona mocowana podczas produkcji w warunkach próżniowych. Dzięki temu idealnie przylega do podłoża. Tworzy z taflą szkła jedną całość, dzięki temu nie powstają na jej powierzchni niechciane pęcherzyki powietrza, które mogłyby niekorzystnie wpływać na własności wytrzymałościowe. Zazwyczaj producenci decydują się na położenie kilku warstw wspomnianej folii, ponieważ jej grubość wynosi przeważnie około 0,38 milimetrów. Warto pamiętać, iż im więcej warstw specjalnego laminatu, tym nasze drzwi są bardziej wytrzymałe oraz odporne na uderzenia.
Nie należy obawiać się stosowania w swoich wnętrzach drzwi szklanych. Jest to bardzo nowatorski produkt, którego struktura diametralnie różni się od struktury tradycyjnych drzwi szklanych. Nowoczesne drzwi szklane są bardziej odporne na różnego rodzaju uderzenia. Jeżeli pragniemy sprawdzić, jak tego typu produkty wyglądają w wielu wnętrzach, wystarczy wpisać w w wyszukiwarkę internetową przykładowo frazy „drzwi szklane Warszawa” lub też „zastosowanie drzwi szklanych w Warszawie”.