Wypoczynek w ogrodzie

Ogrody to obecnie miejsca odpoczynku, relaksu, ale także przestrzeń, gdzie możemy wypoczywać w nietypowy sposób, np. poprzez uprawianie sportów. To, jak zaplanujemy nasz ogród zależy wyłącznie od nas samych, warto jednak spróbować połączyć kilka elementów i sprawić, aby przestrzeń ta cieszyła oko, ale była także funkcjonalna.

Jakie wybrać meble?

Podstawą w przygotowaniu ogrodu jest zakupienie odpowiednich mebli ogrodowych oraz przygotowanie miejsca dla nich. Meble możemy stawiać bezpośrednio na ziemi, ale modne jest także tworzenie niewielkich podestów, przez co meble są odizolowane np. od porannej rosy. Dobrym rozwiązaniem może być także zastosowaniem betonu architektonicznego – jest niezwykle estetyczny, a do tego odporny na zmienne warunki pogodowe. Idealnie sprawdzi się w ogrodzie i nada mu pięknego wyglądu. Wybierając meble dopasujmy je do wielkości naszego ogrodu – na niewielkiej powierzchni lepiej sprawdzą się meble wykonane z technorattanu. Są one lekkie, łatwe w przesuwaniu. Unikajmy mebli z litego drewna – one sprawdzą się lepiej w dużych ogrodach. Meble technorattanowe z łatwością utrzymamy w czystości – wystarczy przetrzeć je ściereczką nasączoną wodą z mydłem.

SPA i jacuzzi do ogrodu

SPA i jacuzzi do ogrodu

Odrobina luksusu w ogrodzie…

Coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie jacuzzi w ogrodzie. To rozwiązanie z pewnością wymaga nieco powierzchni, jednak dla wielu jacuzzi okazuje się najlepszym sposobem na odpoczynek po długim i męczącym dniu w pracy. Na polskim rynku możliwe jest zakupienie profesjonalnych wanien jacuzzi, dopasowanych do wymagań wszystkich klientów.
Źródło zdjęć: gardenspace.pl.