Wybór mebli do salonu – czym się kierować?

Salon to wizytówka każdego mieszkania. To właśnie w salonie przyjmujemy gości, relaksujemy się po ciężkim dniu, odpoczywamy i oddajemy się rozrywkom. Aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom, jakie stawiamy tej części mieszkania, niezbędne jest wyposażenie, które będzie estetyczną ozdobą i funkcjonalnym spełnieniem oczekiwań mieszkańców. Jak dobrać meble do salonu, aby cieszyć się modną i wygodną przestrzenią?

Meble tapicerowane

Meble tapicerowane są ważnym elementem wystroju. To właśnie one w dużej mierze wpływają na wygląd wnętrza oraz sprawiają, że możemy odprężyć się i zrelaksować. Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę przy wyborze sofy, jest możliwość jej rozłożenia. Warto wybierać kanapy wzbogacone o funkcję spania. Jeśli posiadasz małe mieszkanie, gdzie metraż uniemożliwia wydzielenie osobnej sypialni, porządną kanapą śmiało możesz zastąpić łóżko. Pamiętaj, że nawet w dużym domu, uniwersalny, rozkładany mebel będzie niezwykle przydatny, kiedy wizyta gości przedłuży się do późnej nocy.
Kolejnym kryterium, którym warto się kierować przy wyborze kanapy, jest tapicerka. Coraz większą popularnością cieszą się modele obite trwałym poliestrem, które bardzo przypomina dobrą gatunkowo wełnę. Rodzice małych dzieci z pewnością docenią skórę ekologiczną – usunięcie lepkiego soku wylanego na sofę nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

Meble skrzyniowe

Meble z litego drewna coraz częściej zastępują lekkie meblościanki wykonane z płyty laminowanej. Projektanci mebli odchodzą od ozdobników i skomplikowanych linii na rzecz prostoty i maksymalnej funkcjonalności. Nowoczesne meble do salonu są więc lekkiej, pojemne i łatwe w czyszczeniu. Do łask ze zdwojoną siłą wracają meblościanki – rozbudowane systemy modułowe wykonywane z płyt o różnorodnej fakturze w całej palecie barw są kompleksowym u modnym wyposażeniem do pokoju w każdym stylu.