Wybieramy donice do ogrodu

Rośliny mogą rosnąć w ogrodzie bardzo swobodnie. Dotyczy to zwłaszcza ogrodów rustykalnych czy naturalistycznych. Przykładem takiej dowolności jest też łąka kwietna albo leśny zakątek. Ale nawet w takich miejscach możemy wprowadzać pewne struktury. W postaci rabatek czy nasadzeń równoległych, wyznaczających ścieżki albo okalających równo patio czy taras. Takie regularne układy roślinne szczególnie pasują do ogrodów nawiązujących do geometrycznego i symetrycznego stylu francuskiego.

W ogrodzie w wiejskim stylu

Rośliny w donicach sprawdzą się także w przestrzeni, w której panuje dowolność. Możemy przecież ustawić je w wybranym miejscu. Na przykład na skraju ganku i ogrodu. Niekoniecznie symetrycznie, ale tak, żeby podkreślały rustykalny charakter przestrzeni.

Donice drewniane

Do ogrodu w wiejskim stylu pasują donice drewniane. Świetnie zaprezentują się na tle rodzimej, obfitej, różnorodnej roślinności. W otoczeniu głazów ogrodowych. W pobliżu wody, na przykład w postaci sadzawki. Możemy wykonać takie donice samodzielnie.

Donice technorattanowe

Drewno możemy zastąpić technorattanem. Donice wykonane z tego materiału prezentują się nowocześniej niż donice drewniane i są wyjątkowo odporne na działanie czynników zewnętrznych. W Garden Space znajdziemy tego typu donice oraz technorattanowe meble ogrodowe. Stworzymy niepowtarzalny zestaw ogrodowy, pasujący do każdej przestrzeni.

W ogrodzie w awangardowym stylu

W nowoczesnym ogrodzie natura pojawia się często jako symbol albo cytat. Jako skromna i prosta dekoracja. Rośliny w donicach ewidentnie nadają się do takiej stylizacji. Pozwalają zacytować naturę i umieścić ten cytat w dowolnym miejscu.

Donice metalowe

W nowoczesnym ogrodzie najlepiej wyglądać będą donice wykonane z blachy aluminiowej. Proste, ale niebanalne. Świetnie skomponują się z meblami aluminiowymi