Wózek 3w1 – czy to najlepsza opcja na rynku?

Nowoczesne wózki 3w1 są jednymi z najchętniej kupowanych na polskim rynku. Taki wózek będzie towarzyszył nam od samych narodzin dziecka aż po osiągnięcie przez nie 3 roku życia. Wózki 3w1 określane są jako najbardziej funkcjonalne, przez co cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Co powinniśmy wiedzieć o wózkach 3w1?

Wózek, który zmienia się razem z dzieckiem

Najważniejszą cechą wózka 3w1 jest to, że zmienia się on wraz z dzieckiem. Pierwszym wykorzystywanym elementem będzie gondola –jest to rodzaj wygodnego łóżeczka z wysokim rantem i budką, który pozwoli na spacerowanie z maluchem kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Gondola może być stosowana zamiennie z nosidłem, które z kolei pozwoli na wygodne przenoszenie dziecka. Kiedy dziecko skończy 6 miesięcy i zacznie samodzielnie siadać gondolę i nosidło wymieniamy na klasyczne siedzisko. Siedziska posiadają liczne funkcje, które pozwolą na idealne dopasowanie ich do potrzeb dzieci: regulowane podnóżki oraz oparcia, barierki, pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa – mówią pracownicy sklepu espiro.pl. Istotne jest to, aby dziecko siedziało w siedzisku wygodnie oraz bezpiecznie i z tej perspektywy oglądało otaczający świat.

Detale, które mają znaczenie

Decydując się na wózek 3w1 powinniśmy zwrócić uwagę na liczne detale, takie jak koła, amortyzacja, dodatkowe elementy, regulacja rączki do prowadzenia wózka. Duże koła wózka sprawdzą się niemal na każdym gruncie, doskonale wybierając wszelkie nierówności i amortyzując wózek podczas jazdy. Wzbogacenie takich kółek odpowiednim systemem amortyzującym sprawi, że prowadzenie wózka będzie prawdziwą przyjemnością.

Ważne jest, aby wózek był składany – dzięki temu bez trudu spakujemy go do bagażnika samochodu i będziemy mogli zabrać ten niezbędny dla dziecka element np. na wczasy.