Wesele- pod Warszawą czy w stolicy?

Wesele to jedno przedsięwzięć w życiu, którego planowanie i realizacja rozpoczyna się z wyprzedzeniem nawet dwóch lat. Nie jest to niestety żadną przesadą przesadą, ponieważ branża ślubna jest na tyle oblegany, żeby na przykład zamówić wymarzoną salę na ślub, trzeba zacząć załatwiać to naprawdę wcześnie. Niekiedy para młoda staje przed pytaniem: Wesele pod Warszawą czy w centrum stolicy, co wybrać?

Miejsce zaciszne czy pełne życia?

Wesela pod Warszawą są najczęściej organizowane w salach położonych w zacisznych częściach aglomeracji warszawskiej, z dala od miejskiego zgiełku i hałasu samochodów to ogromny atut tych obiektów. Hotele poza granicami Warszawy, ale w niedalekiej od niej odległości spodobają się tym którzy lubią kontakt z naturą i piękne zielone krajobrazy.
Warto jedynie pamiętać o tym, by tak położone sale miały dobry dojazd po wysokiej jakości drodze. W takiej sytuacji wesele pod Warszawą nie ma chyba żadnych minusów. Oczywiście niektórzy decydują się na salę weselną w samym centrum Warszawy, jednak że w takiej sytuacji trzeba się liczyć z o wiele większymi kosztami.

Porównanie cenowe

Czy wesele pod Warszawą będzie tańsze od tego, które odbędzie się w centrum stolicy? Oczywiście wszystko zależy od jego wielkości, ale także standardu hotelu który się wybiera. Porównując dwa hotele o podobnym standardzie i wielkości, istnieje większe prawdopodobieństwo uzyskania korzystniejszej ceny, jeżeli wybiera się hotel pod Warszawą.
Jeszcze niższą cenę za usługę można uzyskać, jeżeli korzysta się z sali weselnej zupełnie po sezonie, na przykład takich miesiącach jak listopad czy grudzień przed świętami. Ponadto warto skorzystać ze swoich zdolności negocjacyjnych i poprosić o rabat, szczególnie jeżeli wesele ma być duże.

Dojazd – o czym trzeba pamiętać?

Niektóre pary młode zastanawiają się nad tym, czy jeżeli wybiorą hotel pod Warszawą, nie spadną na nich nowe obowiązki w postaci transportowania gości ze stolicy po mszy. Należy wziąć jednak pod uwagę fakt, że takowy transport nawet w przypadku sali weselnej w stolicy, powinien być zapewniony.
Zasada mówi, że goście weselni raczej nie powinni być zmuszeni do przyjechania na przyjęcie własnym autem. Powód jest oczywiście prozaiczny, chyba każdej młodej parze zależy na tym, żeby ich goście dobrze się bawili i mogli spokojnie napić się alkoholu.
Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą