W poszukiwaniu inspiracji na smaczne posiłki

W czasie lata warto korzystać z sezonowych warzyw i owoców i starać się, aby na co dzień gościły one w naszych kuchniach i na talerzach. W przygotowaniu wyjątkowych dań pomogą nam nowoczesne garnki i patelnie, które pozwolą na wydobycie pełni smaku i zachowanie wszelkich składników odżywczych.

Jak gotować latem?

Dzięki możliwości wykorzystania szerokiego wachlarza warzyw w okresie lata możemy naprawdę wykazać się w kuchni. Ich smak i aromat wydobędziemy poprzez stosowanie wysokiej jakości garnków i patelni. Producenci wyposażenia kuchennego mogą nas dzisiaj pozytywnie zaskoczyć – dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów gotowanie i smażenie stanie się znacznie prostsze i przyjemniejsze.

Czym różnią się współczesne komplety garnków od tych, proponowanych dekadę temu? Przede wszystkim różnica tkwi w materiałach – nowoczesne garnki tworzone są ze stali nierdzewnej 18/10 – jest to materiał zabezpieczony przed wysokimi temperaturami, odkształceniami, pojawianiem się rdzy. Garnki uzupełniono o szereg dodatków, które poprawiają ich funkcjonalność: profilowane uchwyty i rączki, dyski w dnach pozwalające na szybsze rozprowadzanie ciepła, lejki, cedzaki, wewnętrzne miarki do odmierzania płynów.

Nowoczesne i trwałe sztućce

Chcąc biesiadować komfortowo warto również zadbać o odpowiednie sztućce. Zestaw sztućców oferowany przez topowych producentów zaskoczy nas nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale też zdobieniami. Poza klasycznymi zestawami zawierającymi łyżki, widelce czy noże w ofercie mamy również komplety widelczyków do ciast, łyżeczek do herbaty czy też zestawy dedykowane dzieciom. Te ostatnie zdobione są precyzyjnymi motywami zwierzęcymi. Sztućce tworzone są ze stali nierdzewnej, bez obaw możemy czyścić je w zmywarkach.