W jakich miejscach trzymać kosmetyki?

Prawie każda kobieta przyzna, że kosmetyków nigdy nie za wiele, nawet wtedy, kiedy kosmetyczka pęka w szwach, a z półki w łazience spadają już niektóre butelki, które się nie mieszczą. Gdzie najlepiej, najwygodniej i najkorzystniej można umieścić nasze wielkie kolekcje kosmetyków?

Umywalka

Niektóre kosmetyki najprościej i najpraktyczniej będzie umieścić na umywalce. Chodzi przede wszystkim o produkty, których używamy do mycia twarzy i inne, do których użycia potrzebna jest woda.
Dlatego już przy urządzaniu łazienki warto pomyśleć o takim modelu, na którym zmieści się przynajmniej kilka tub i buteleczek. Villeroy & Boch umywalki O.Novo to model, w którym kran znajduje się z boku i dzięki temu półka przy umywalce jest dłuższa, można na niej więcej zmieścić. Jeśli już dzisiaj wiemy, że będziemy potrzebować miejsca na umywalce, warto przemyśleć zakup takiego modelu.

Perfumy

Perfumy to bardzo specyficzne kosmetyki. Zazwyczaj są droższe niż większość produktów do mycia i niektóre z nich są używane tylko na specjalne okazje. Dlatego czasem używamy jednych perfum nawet kilka lat.
Zasługują więc one na szczególną dbałość w przechowywaniu.
Wiele osób przechowuje swoje perfumy w łazience. To dość klasyczny błąd. Nie powinnyśmy tak robić, ponieważ na zawartość flakonów bardzo źle może wpłynąć wilgoć i przede wszystkim światło. Nasze ulubione perfumy mogą stracić ładną barwę, a przede wszystkim trwałość i właściwości aromatyczne.
Aby temu zapobiec, najlepiej jest trzymać swoją kolekcję perfum w suchym, ciemnym miejscu. Idealnie będzie się nadawać szafka w sypialni. Dzięki temu będę one mogły dłużej nam służyć.

Kosmetyki do makijażu

Jeśli jesteś posiadaczką ogromnej kolekcji kolorowych kosmetyków, pewnie nie raz nie mogłaś znaleźć wśród nich swojego ulubionego tuszu do rzęs czy szminki o określonym odcieniu. Dobrą pomocą dla Ciebie będą organizery kosmetyków, w których będziesz mogła ułożyć je wszystkie w porządku.
Możesz też założyć specjalne kosmetyczki czy pudełka – jedno dla szminek, drugie dla tuszy do rzęs, kolejne dla podkładów do twarzy. Pamiętaj tylko, aby zawsze odkładać kosmetyki na miejsce – w innym wypadku, możesz szybko wrócić do stanu wyjściowego, czyli do bałaganu.
Jeśli mimo przeorganizowania kosmetyków, będziesz czuła, że wciąż ich ilość Cię przytłacza, pomyśl o tym, czy nie warto nieco uszczuplić swoją kolekcję do kilku produktów, które naprawdę lubisz i najchętniej z nich korzystasz. Czasami mniej znaczy lepiej i być może nie potrzebujesz aż takiej wielkiej kolekcji kosmetyków.VilleroyVilleroyW jakich miejscach trzymać kosmetyki?, Villeroy, aranżacja, aranżacja wnętrzW jakich miejscach trzymać kosmetyki?, Villeroy, aranżacja, aranżacja wnętrz