Usługi budowlane Opole – budowa domów szkieletowych

Coraz bardziej popularniejsze staje się budowanie domów szkieletowych. Ta technologia jest najbardziej popularna w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a w Polsce zyskuje coraz więcej zwolenników. Główną zaletą takich domów poza szybkością wykonania, jest dobra izolacja termiczna.

Usługi budowlane Opole – podstawą jest wysokiej jakości drewno

W domach szkieletowych najważniejsze jest wykorzystanie najwyższej jakości materiału. Stosuje się więc drewno KHV, 4-stronnie strugane, na którym nie może być śladów grzybów czy insektów. Stosowane jest zarówno do konstrukcji ścian, stropów, jak i więźby dachowej. Ściany wewnętrzne obudowane są płytą karton-gipsową, a także wypełnione wełną mineralną. Ściany zewnętrzne to płyty gipsowo-włóknowe, które wykańcza się tynkiem. W warstwie izolacyjnej ścian wewnętrznych i zewnętrznych stosuje się wełnę mineralną. Jako wykończenie elewacji stosuje się również siding winylowy, okładzinę drewnianą lub ceglaną. Dlatego taki dom z zewnątrz może prezentować się równie okazale, jak wykonany w tradycyjnej technologii murowanej.

Usługi budowlane Opole – zalety technologii szkieletowej

Dom w stanie deweloperskim może być postawiony w kilka miesięcy, co jest dużą zaletą w przypadku osób, którym zależy na szybkiej realizacji. Dom z gotowych prefabrykatów można stawiać przez cały rok. Ponieważ konstrukcja budynku bardzo dobrze absorbuje drgania może zostać zbudowany nawet w bardzo trudnym terenie charakteryzującym się szkodami górniczymi, słabą nośnością gruntu, czy też przy dużym spadku terenu. W konstrukcji domu szkieletowego nie trzeba stosować technologii kanadyjskiej, można zdecydować się również na technologię niemiecką, w której stosuje się podwójne płyty OSB i grubsze przekroje ścian. Ściany budynku składają się w dużej mierze z ocieplenia, dlatego domy szkieletowe mają doskonałe parametry termoizolacyjne. W tej technologii można zatem z powodzeniem budować domy energooszczędne i pasywne. Koszty ogrzewania w porównaniu z domem murowanym są nawet o 2/3 mniejsze. Ze względu na zastosowanie drewna dom trzyma ciepło zimą, a latem daje przyjemne uczucie orzeźwienia. Panuje w nim również przyjemny i zdrowy mikroklimat. To dom odpowiedni np. dla alergików i astmatyków.
Wybierając technologię szkieletową trzeba wybrać fachowców, którzy mają doświadczenie w tego typu projektach. Gwarantuje to najwyższą jakość wykonania. Dom szkieletowy to również tańsze rozwiązanie niż tradycyjny dom murowany, dlatego warto rozważyć możliwość budowy w tej technologii.
Więcej informacji znajdziesz na stronie usługi budowlane opole