Urządzanie łazienki krok po kroku

Łazienka jest miejscem, gdzie nie tylko dokonujemy niezbędnych zabiegów kosmetycznych – przede wszystkim możemy się w niej zrelaksować po ciężkim dniu w pracy czy w szkole. Powinna być urządzona tak, aby wpływała na poprawę samopoczucia i ułatwiała odpoczynek. Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest dobranie odpowiednich kafli ściennych i podłogowych – muszą być one dostosowanie do specyficznych warunków panujących w łazienkach. Kafle muszą być odporne na działanie wilgoci, ścieranie, zabrudzenia, wodę.
Nie bez znaczenia jest też wybór odpowiedniej armatury łazienkowej – szukając wanny czy kabiny prysznicowej pamiętajmy o ich dokładnym dopasowaniu do pomieszczenia.

Wybieramy meble!

Ostatnim etapem są meble – dobranie ich może przysporzyć nam problemów, gdyż szeroka oferta licznych producentów nie ułatwia tego zadania. Warto określić swoje potrzeby: czy szafki mają być w konkretnym kolorze? Jakich rozmiarów mebli poszukujemy? Dzięki temu znacznie łatwiej przyjdzie nam zdecydować się na konkretny produkt. Niewielkie łazienki możemy wyposażyć w szafki wiszące – dzięki nim otrzymamy dodatkowe miejsce na przechowywanie kosmetyków. Nie zapomnijmy również o haczykach na ręczniki. Jeśli pragniemy w łazience umieścić także suszarkę możemy wykorzystać niewielki model podwieszany pod sufitem.