Urządzanie balkonu – o czym pamiętać?

Coraz więcej uwagi poświęcamy balkonom – pragniemy, aby powierzchnia ta była niewielka oazą zieleni w miejskiej dżungli. Balkony – przy odpowiedniej aranżacji – mogą stać się wspaniałymi tarasami, odpowiednimi do popijania popołudniowej herbaty. Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest zadbanie o podłogę balkonu – w tym celu najprościej wykorzystać kafelki (koniecznie ogrodowe, odporne na zmienne warunki atmosferyczne) lub też podłogę z giętkiego linoleum. Zarówno kafle jak i linoleum będzie nam się łatwo czyścić!

Meble na balkonie

Istotne jest, aby na naszym wymarzonym balkonie znalazły się odpowiednie meble. Nawet niewielka powierzchnia pozwoli na postawienie drobnego stoliczka oraz dwóch krzesełek – takie rozwiązanie pozwoli cieszyć się kawą w promieniach porannego słońca! Warto również wybrać niewielką skrzynkę na narzędzia, jeśli zamierzamy na naszym balkonie sadzić kwiaty doniczkowe.

Ukwiecony balkon

Kluczem do osiągnięcia piękna balkonu jest uzupełnienie go w kwiaty. Siać i sadzić zaczynamy w zasadzie na początku wiosny – warto dowiedzieć się, kiedy wysiewamy konkretne nasiona. Wybierajmy eleganckie donice lub osłonki – zadbajmy o to, aby wystrój na balkonie był spójny. Doniczki możemy stawiać na zewnętrznych parapetach, przygotowanych wieszakach czy też przy barierkach.