Ułatwienia w pokoju dziecka

Pokoje dziecięce powinny być dopasowane przede wszystkim do potrzeb dziecka, bez względu na wiek. Kiedy dziecko idzie do przedszkola funkcjonalność pokoju staje się priorytetem. To, jak zostanie on urządzony pomoże rodzicom w uczeniu dziecka samodzielności. Każdy mebel może zostać dopasowany w taki sposób, aby wspierać rozwój dziecka. Od czego zacząć?

Regały, szafki, komoda… – postaw na trwałość i funkcjonalność

Kompletowanie mebli dla dziecka warto zacząć od łóżka. Wiele rodziców stawia na ramy łóżkowe oraz kupno materaca. Taka konfiguracja sprawia, że pod łóżkiem można przechowywać pojemniki na zabawki, klocki. Będą one dostępne dla dziecka kiedykolwiek chce. Dodatkowo dziecko może również samodzielnie je wsuwać i wysuwać. Jeśli decydujemy się na klasyczne łóżko warto wybrać model z szufladami.
Regały dla dzieci mogą okazać się pomocne nie tylko w przypadku przechowywania zabawek czy książek. Na regałach można umieszczać również niezbędne ubranka, po które dziecko będzie mogło samodzielnie sięgać. Ważne jest jednak aby półki były w zasięgu ręki dziecka. Dla dziecka w wieku przedszkolnym odpowiedni będzie niewielki stoliczek z krzesełkami, na którym umieścimy kredki, kartki papieru, mazaki. Utrzymanie porządku na stoli będzie należało wyłącznie do dziecka.