Tarot – co warto o nim wiedzieć?

Tarot znany jest od wielu wieków – mimo tego wielu z nas nie jest świadomych tego, że początki tej magicznej talii kart są całkowicie… niemagiczne! Początkowo, w czasach średniowiecza, karty tarota były klasycznymi kartami do gry. Dopiero na przełomie XVI i XVII wieku wyodrębniono z nich karty do wróżenia. Z biegiem czasu również i ta talia uległa podziałowi – na tarot marsylski i paryski. Obecnie wiadomo, że oba rodzaje różnią się od siebie przede wszystkim emblematami konkretnych postaci.

Współcześnie wróżenie z kart tarota jest jedną z najpopularniejszych metod na poznawanie przyszłości. Wróżki świadczą swoje usługi osobiście, jak również oferują wróżby on line czy na telefon. Istotna jest wiedza, że karty tarota nie dają nam prostej odpowiedzi na nasze pytania – kolejne ułożenia kart pozwalają na interpretowanie możliwych ścieżek wydarzeń. Tarocista musi być również świadomy tego, że czasami karty mogą dawać mylne czy bezsensowne odpowiedzi – wtedy należy odłożyć wróżenie i poczekać.

Przechowywanie kart

Karty tarota wymagają odpowiedniej opieki – tarociści przechowują je najczęściej w drewnianych skrzynkach, a same karty są dodatkowo owinięte aksamitnym materiałem. Wszystko po to, aby nie przedostawała się do nich obca energia.