Tanie domy całoroczne, ich jakość

Technologia kanadyjska na dobre zawitała do Polski – coraz więcej osób decyduje się wznieść z jej pomocą swój dom. Jaką jakością charakteryzują się tanie domy całoroczne? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w treści tego artykułu – zapraszamy do zapoznania się z nim!

 

Tanie domy całoroczne = domy kanadyjskie, czyli jakie?

Tanie domy całoroczne, budowane w technologii szkieletowej. Jest on wykonany z drewnianych belek osadzonych od siebie w odległości od 30 do 60 centymetrów, do których przytwierdzone są płyty OSB mające za zadanie wzmocnić konstrukcję. Z uwagi na to, że domy budowane w technologii kanadyjskiej nie muszą być podpiwniczone, zazwyczaj stawia się je na fundamentach płytowych.

 

Tanie domy całoroczne – czy posiadają jakieś wady?

Zdecydowana większość osób mówiąc o budowie domu myśli o budowie domu z technologii murowanej. Tymczasem, domy kanadyjskie w porównaniu do domów murowanych posiadają wiele zalet. Jedną z nich jest koszt budowy, który jest zdecydowanie niższy niż w przypadku domów murowanych. Kolejnym atutem jest czas – wybudowanie domu w technologii szkieletowej rzadko kiedy trwa dłużej niż 4 miesiące, podczas gdy domy murowane często budowane są latami. Wykonane z drewna domy postrzegane są również jako bardziej przyjazne środowisku niż domu murowane i nie ma w tym niczego dziwnego. Zazwyczaj potrzebują bowiem mniej energii, gdyż są energooszczędne.

Jak widać, domy drewniane posiadają wiele zalet. Czy warto zdecydować się na ich budowę? Jeśli zależy nam na szybkim jej ukończeniu i zaoszczędzeniu sporej ilości pieniędzy, to tak.