Jakie meble ogrodowe będą modne w tym sezonie?

Modny ogród? Jak najbardziej! Taki, który każdego roku się zmienia. Lub taki, który zachowuje swoje uniwersalne piękno. Modny ogród to także przestrzeń zaaranżowana w ponadczasowym stylu. Jak wiecznie piękne ogrody naturalistyczne, w których rządzi przede wszystkim sama natura i jej estetyka. Zatem modny ogród to bardzo zróżnicowane pojęcie. Zwłaszcza że dzisiejsza moda jest niezwykle bogata i wielowymiarowa. Widać to także w ofercie mebli ogrodowych. (więcej…)

Czytaj więcej

Steinberg – bateria łazienkowa do nowoczesnych łazienek

Wybór baterii do łazienki może być wyzwaniem. Z jednej strony należy wybrać takie baterie, które spełnią wszystkie oczekiwania domowników, zarówno związane z ich wykorzystaniem, mocowaniem, jak i wykończeniem. Dodatkowo baterie łazienkowe powinny pasować do stylu całej łazienki, w szczególności do wykorzystanej ceramiki łazienkowej, tworząc z nią efektowną całość. Dlatego wybór baterii powinien nastąpić już na etapie projektowania funkcjonalnej łazienki. (więcej…)

Czytaj więcej

Dostosowanie mieszkania do osoby niepełnosprawnej

Obecnie w Polsce żyje kilka milionów osób niepełnosprawnych. Ludzie ci posiadają różnego rodzaju schorzenia oraz niepełnosprawność o różnym natężeniu. Warto jednak zauważyć, że wiele osób nie jest w stanie poruszać się o własnych siłach lub też robią to oni z wielkim trudem. Osoby niepełnosprawne, aby były w stanie żyć względnie normalnie w swoim mieszkaniu muszą je odpowiednio przystosować. (więcej…)

Czytaj więcej

Kiedy pytać o radę ekspertów?

Nie da się znać na absolutnie wszystkim. Są jednak takie sprawy, w których dość szybko możemy się dokształcić. Inne wymagają konsultacji z ekspertem w danej dziedzinie. Jeśli nie mamy wystarczającej wiedzy na jakiś temat, warto zapytać kogoś bardziej doświadczonego. Nie zawsze eksperymenty są bowiem wskazane.
(więcej…)

Czytaj więcej

łóżko oparte na ramie – co warto o nim wiedzieć?

Łóżka oparte na ramie wracają do mod y -głównie z powodu tworzenia ich z drewna, materiału niezwykle cenionego w stolarstwie i budownictwie. Czy łóżko drewniane sprawdzi się w każdym pomieszczeniu? Jak dobrać do niego odpowiedni materac? Poniżej kilka wskazówek!
(więcej…)

Czytaj więcej

Jaki materac dla dziecka?

Wybór materaca i łóżka dla dziecka to spore utrapienie dla rodziców – chcą oni jednocześnie produktów funkcjonalnych, trwałych, ale i takich, które nie zrujnują ich portfela. Jakie rozwiązania okażą najlepsze? W przypadku dziecka w wieku przedszkolnym optymalnym rozwiązaniem jest łóżko oparte na ramie oraz dopasowany do niego materac!
(więcej…)

Czytaj więcej

Urządzamy niewielką sypialnię

Sypialnie w blokach to niewielkie pomieszczenia, które należy urządzać przede wszystkim z głową – dobranie odpowiednich mebli i kolorystyki pozwoli stworzyć funkcjonalne i komfortowe wnętrze. Od czego zacząć?
(więcej…)

Czytaj więcej

Urządzanie łazienki krok po kroku

Łazienka jest miejscem, gdzie nie tylko dokonujemy niezbędnych zabiegów kosmetycznych – przede wszystkim możemy się w niej zrelaksować po ciężkim dniu w pracy czy w szkole. Powinna być urządzona tak, aby wpływała na poprawę samopoczucia i ułatwiała odpoczynek. Od czego zacząć?
(więcej…)

Czytaj więcej

Urządzanie balkonu – o czym pamiętać?

Coraz więcej uwagi poświęcamy balkonom – pragniemy, aby powierzchnia ta była niewielka oazą zieleni w miejskiej dżungli. Balkony – przy odpowiedniej aranżacji – mogą stać się wspaniałymi tarasami, odpowiednimi do popijania popołudniowej herbaty. Od czego zacząć?
(więcej…)

Czytaj więcej

Modne = białe

Każda aranżacja kuchni posiada swoich zwolenników, jednak jak wskazują producenci największą popularnością cieszą się meble białe z wysokim połyskiem. Ich głównym atutem jest powiększanie przestrzeni oraz schludny wygląd. Utrzymanie czystości na jasnych frontach wbrew pozorom jest dużo łatwiejsze niż na ciemnych, ponieważ ślady tłuszczu są mniej widoczne. Biała aranżacja kuchni służy przez długie lata i pasuje zarówno do wnętrz w nowoczesnej jak i tradycyjnej stylizacji.
(więcej…)

Czytaj więcej