Szara kanapa ogrodowa – czy da wiele możliwości aranżacji?

Szukając pomysłów na zaaranżowanie przestrzeni ogrodowej coraz częściej sięgamy po gotowe propozycje znanych producentów i projektantów. Nie musimy zatrudniać architektów czy dekoratorów, aby nasz ogród zachęcał do odpoczynku. Wybierając meble zwracajmy uwagę na ich trwałość, estetykę i funkcjonalność.

Szara kanapa ogrodowa – uniwersalne rozwiązanie

Chcąc w szybki i skuteczny sposób zaaranżować przestrzeń ogrodową tworząc miejsce wypoczynkowe dla siebie i bliskich warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Szara kanapa ogrodowa doskonale wpisze się w zielone otoczenie ogrodu i pozwoli odpoczywać blisko natury. Nowoczesne meble ogrodowe pozwalają nam na wybór szarek sofy ogrodowej wykonanej z różnorodnych materiałów. Do najchętniej wybieranych zalicza się sofy technorattanowe. Co warto o nich wiedzieć?

Technorattan jest tworzywem o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, wilgoć, promieniowanie UV. Nawet po wielu latach użytkowania nie traci on swojego wspaniałego wyglądu i struktury, ciesząc oczy użytkowników. Technorattan posiada nieporowatą strukturę, przez co nie chłonie on brudu ani wilgoci, a jego czyszczenie nie sprawi żadnego problemu. Stelaże mebli technorattanowych wykonane są z malowanego proszkowo aluminium – materiał ten zabezpieczono przed pojawianiem się rdzy.

Szare meble modułowe

Alternatywą dla pięknych mebli technorattanowych są meble modułowe, których elementy mogą być ze sobą łączone lub wykorzystywane osobno. Niewielkie złączki pozwolą stale zmieniać wygląd tarasu czy ogrodu, dopasowując meble do naszych aktualnych potrzeb. Na aluminiowych stelażach mebli modułowych umieszczono wygodne poduszki i siedziska tapicerowane tkaninami o strukturze hydrofobowej. Takie materiały nie chłoną wilgoci i na długo zachowują wspaniały wygląd.