Szampony ziołowe – naturalna ochrona naszych włosów

Zioła znane są od tysiącleci – stosowano je przede wszystkim do odkażania ran, również do tworzenia opatrunków, maści, stanowiły one składniki wywarów leczniczych. Również współcześnie wiele uwagi poświęca się naturalnej medycynie – zioła są chętnie stosowane w przypadku niewielkich przeziębień, osłabienia odporności. Składniki te znajdziemy również w licznych kosmetykach do włosów. Jak działają?

Naturalna pielęgnacja włosów ziołami

Wpływ ziół na nasze włosy jest nieoceniony – zioła pozwalają na uelastycznienie i nadanie blasku, dodatkowo ich dobroczynne działanie obejmuje również skórę głowy. Wyciągi z ziół takich jak rumianek, mięta, melisa czy szałwia działają odkażająco, ściągającą, wspomagają gojenie niewielkich ran oraz stanów zapalnych. Dodatkowo składniki ziół mogą wspomagać regulowanie wydzielanie sebum. Mięta jest doskonałym środkiem do odświeżania i utrzymywania czystości skóry głowy na dłużej. Zioła wspomagają również regulowanie naturalnego pH skóry głowy – ich regularne stosowanie przyczyni się do zmniejszenia swędzenia oraz przetłuszczania.
Stosowanie kosmetyków z ziołami powinno być regularne – tylko w ten sposób osiągniemy zamierzone efekty. Artykuły fryzjerskie z dodatkiem wyciągów z mięty czy rumianku mogą być stosowane również w przypadku skóry delikatnej i głowy dziecka.