Stomatologia estetyczna – podstawowe informacje

Katowice to bez wątpienia miasto, w którym każdy jest naprawdę zabiegany. Dużo pracy i stresy powodują, że często nie mamy czasu zadbać o siebie. Ponadto kawa, niedobór snu, papierosy, złe odżywianie się nie wpływają na nas pozytywnie – nawet nasz uśmiech nie jest zbyt piękny. Jednak nawet kiedy zmienimy styl życia, brzydkie ślady na uśmiechu pozostaną

Kłopotliwy uśmiech

Jakie najczęstsze problemy mamy z uśmiechem? Otóż na pewno wśród najbardziej rozpowszechnionych problemów wymienić można próchnicę. Jednak często dotykają nas kłopoty, które de facto nie stanowią żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia, a jednak nam przeszkadzają. Na pewno wśród nich można wymienić kamień nazębny – to po prostu wygląda nieestetycznie. Ponadto często zdarzają nam się problemy z przebarwieniami, które powstają często po kawie czy tytoniu – żółtawe zęby na pewno nie są krzykiem mody. Czasem także zdarza się, że jakiś ząb się ukruszy, kawałek plomby odpadnie, któryś ząb jest mniejszy, inny większy, a jeszcze inny wysunięty. Z tymi wszystkimi problemami znakomicie radzi sobie.

Stomatologia estetyczna w Katowicach

Czym zajmuje się dokładnie ta stomatologia estetyczna Katowice? Otóż na pewno warto jeszcze raz podkreślić, że przede wszystkim tego rodzaju stomatologii używamy, jeśli chcemy poprawić wygląd jamy ustnej. Ta gałąź stomatologii znakomicie radzi sobie ze wszystkimi problemami wymienionymi powyżej. Zatem jakie możemy zrobić zabiegi stomatologiczne Katowice? Na pewno wliczane jest tu wybielanie zębów, piaskowanie i usuwanie kamienia nazębnego. Dalej – stomatologia estetyczna w Katowicach zajmuje się na pewno zakładaniem licówek i koron ceramicznych, co powoduje ujednolicenie kształtu, wielkości i koloru zębów oraz poprawę tych parametrów.

Implantologia i ortodoncja – specyficzne gałęzi stomatologii estetycznej w Katowicach

Stomatologia estetyczna Katowice to także implantologia i ortodoncja. Ortodoncja zajmuje się szeroko pojętymi wadami zgryzu. Co to oznacza? Otóż jeśli mamy krzywe zęby, któryś ząb jest cofnięty, zrotowany, wysunięty itd.. to zdecydowanie warto umówić się na konsultację do ortodonty. Implantologia zaś zajmuje się implantami, czyli dość ogólnie mówiąc – zakładaniem sztucznych zębów.

Wysokiej jakości zabiegi stomatologiczne Katowice

Powstaje dość oczywiste pytanie, jak możemy znaleźć dobrego specjalistę od stomatologii estetycznej Katowice? Otóż najprościej jest szukać drogą internetową. Miejmy jednak na uwadze to, że nie wszystkie komentarze użytkowników muszą być prawdziwe!