Stoły i krzesła do kuchni – co jest teraz na czasie?

Kuchnia jest miejscem szczególnym. To właśnie ona jest sercem ogniska domowego, ciepłym zakątkiem, w którym uwielbiamy spędzać czas z najbliższymi. Aby każdy posiłek i pogaduchy przy aromatycznej kawie były jeszcze przyjemniejsze, warto zadbać o odpowiednią oprawę! Jaki stół i krzesła powinny znaleźć się w sercu modnej kuchni? Jakie rozwiązania są teraz na czasie? Sprawdź!

Powrót do korzeni

Jeszcze do niedawna większość z nas wyposażała swoje mieszkania w komplety mebli z lekkich płyt MDF. Dzisiaj architekci odchodzą od drewnopochodnych materiałów i skupiają swoją uwagę na naturalnych surowcach, a w szczególności – na drewnie. Przyglądając się aranżacjom prezentowanym na łamach pism i na portalach poświęconych designowi, nie sposób nie zauważyć, że meble wykonane z drewna w wielkim stylu wracają do łask. Co ważne, modele oferowane przez czołowych producentów nie są toporne. Wręcz przeciwnie – w sklepach nie brakuje minimalistycznych form, które doskonale współgrają z modną konwencją obowiązującą we wnętrzach. Szukając idealnego stołu, warto zwrócić uwagę na modele o surowym charakterze. Ciekawym elementem wystroju wnętrz są w ostatnim czasie stoły, których blaty przypominają surowy, nieobrobiony kawałek wycięty prosto z grubego pnia.

Meble z łączonych materiałów

Kolejna propozycja zainteresuje w szczególności miłośników stylu industrialnego. Wielkim hitem lansowanym przez designerów są w ostatnim czasie stoły wykonane z łączonych materiałów. Jakie zestawienia sprawdzą się w jadalni najlepiej? Wielką popularnością cieszą się meble, które łączą w jednej bryle tworzywa i surowce o odmiennym wykończeniu – na przykład drewno ze szkłem, betonem lub metalem.

Nowe życie starych mebli

Tego chyba nikt się nie spodziewał – PRL wraca na salony! Świetnym sposobem na ciekawe zaaranżowanie kącika jadalnianego jest wstawienie do niego mebli nawiązujących do stylu, który jeszcze do niedawna utożsamiany był z kiczem. Więcej ciekawych porad, dzięki którym zaaranżujesz mieszkanie ze smakiem znajdziesz na stronie gama-sklep.com.pl.