Spinki w stylu casual czy eleganckie?

Spinki do mankietów pojawiły się męskiej modzie już na początku XVII wieku, jednak potrzebowały aż stu lat, aby zdobyć popularność. Dzisiaj stanowią niezbędny dodatek eleganckiego stroju na wyjątkowe okazje, ale panowie chętnie wybierają je również na nieco mniej formalne okazje.
Duży wybór spinek do mankietów sprawia, że panowie nierzadko mają problemy z podjęciem decyzji podczas zakupów. Co warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania tego typu biżuterii? Z całą pewnością istotne jest dostosowanie spinek do pozostałych elementów stroju – powinny one dobrze komponować się nie tylko z marynarką, ale także z innymi dodatkami, jak spinka do krawata, klamra paska, czy bransoleta zegarka. Najlepiej, jeśli wszystkie te ozdoby będą z tego samego metalu. Źle dobrane spinki do koszuli, które zupełnie odstają od całej stylizacji mogą zaburzyć jej spójny charakter.
W sklepie Modini.pl dostępne są spinki w wielu wzorach. Zwolennicy skromnych ozdób mogą zdecydować się na model wykonany ze złota lub srebra. Tego typu biżuteria często jest dodatkowo ozdobiona kolorowym akcentem, np. oczkiem, czy paskami. Panom, którzy lubią bardziej widoczne dodatki z pewnością do gustu przypadną spinki w kształcie kryształów.
Spinki do mankietów, chociaż kojarzone z eleganckimi strojami, wcale nie muszą być nudne. Najlepszym tego przykładem są dostępne w sklepie Modini.pl modele w stylu casual. Ich charakterystyczna cecha to kształt nawiązujący do różnego rodzaju zawodów, uroczystości, czy zainteresowań. Zwolennicy takich oryginalnych ozdób znajdą tu rewolwery, serduszka, rowery, a nawet gaśnice i spinki z kodami kreskowymi. Tego typu biżuteria może być ciekawym pomysłem na prezent dla każdego eleganckiego mężczyzny z poczuciem humoru.
Niezależnie od tego jakie spinki wybierzemy, konieczne jest właściwe ich noszenie. Wymagają one koszuli z odpowiednimi mankietami oraz marynarki – według zasad męskiej mody spinki nie wyglądają dobrze w stylizacjach z samą tylko koszulą. Jeśli nie masz koszuli z mankietami na spinki, a chcesz nosić tego typu biżuterię, nie przerabiaj posiadanych już koszul – jest to w złym guście i zdecydowanie lepiej będzie zainwestować w elegancką koszulę o odpowiednim fasonie.
Spinki do koszuli doskonale sprawdzają się jako uzupełnienie eleganckich stylizacji. Będą dobrym wyborem na ślub, bankiet, ważne uroczystości rodzinne, a także na formalne okazje, jak np. spotkania biznesowe, warto więc poszukać odpowiedniej biżuterii pasującej do tego typu okoliczności.