Skąd wziąć na wakacyjny wyjazd?

Urlop to czas wypoczynku, trudno jednak myśleć o relaksie, jeśli na wakacyjny wyjazd po prostu brakuje pieniędzy. Nawet najskromniejsze wczasy oznaczają dodatkowe wydatki, a wyjazd, podczas którego wszystkiego trzeba sobie odmawiać, trochę mija się z celem. Skąd zatem wziąć na to fundusze?

Jak przygotować budżet?

Najprostszym rozwiązaniem jest oszczędzanie drobnych kwot przez cały rok, tak by w momencie wyjazdu dysponować całkiem pokaźną sumką na wakacyjne szaleństwa. W praktyce jednak wygląda to tak, że o urlopowych wydatkach większość ludzi przypomina sobie dopiero przed samym wyjazdem. Zaczyna się więc gorączkowe poszukiwanie pieniędzy, co wcale nie jest taką prostą sprawą.
Na początek trzeba przygotować dokładny zestaw wydatków. Warto przy tym sprawdzić, czy części kosztów nie dałoby się zredukować, np. inaczej planując dojazd albo szukając noclegu poza centrum kurortu. Znając już skalę wydatków można przejść do szukania źródeł finansowania swojego wyjazdu.

Kredyt czy pożyczka?

Z kredytem bankowym jest ten problem, że trzeba o złożeniu wniosku pamiętać ze sporym wyprzedzeniem. Nie ma też wcale pewności, że taki kredyt się dostanie, bo banki surowo oceniają zdolność kredytową swoich klientów i wystarczy, że ktoś ma na koncie np. kredyt hipoteczny, by przekreśliło to jego szansę na nowe zadłużenie. Na kredytach na szczęście możliwości się nie kończą. Jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest pożyczka przez internet, którą można zaciągnąć dosłownie w ostatniej chwili, ponieważ jest to produkt przygotowany właśnie z myślą o takich awaryjnych sytuacjach.
Wniosek o szybką pożyczkę składa się przez internet, wypełniając mało skomplikowany formularz. Weryfikacja zdolności finansowej następuje od razu, więc na decyzję czeka się mniej niż godzinę, a większość firm potrzebuje na to zaledwie 15 minut. Jeśli firma zgodzi się pożyczyć pieniądze, przelew realizowany jest jeszcze tego samego dnia. Szybkie pożyczki są doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza dla tych osób, którym urlop wypadł niespodziewanie albo nagle udało się trafić na bardzo atrakcyjną ofertę wycieczki last minute.

Czy pożyczki na wakacje są bezpieczne?

Szybkie pożyczki zaciągane przez internet są wolne od ryzyka, jeśli korzysta się ze sprawdzonych źródeł. Doskonałym miejscem na wyszukiwanie pewnych ofert jest chociażby porównywarka chwilówek Łowca Chwilówek – wszystkie pożyczki są testowane pod kątem wiarygodności, a firmy ich udzielające są członkami Związku Firm Pożyczkowych. Atrakcyjność i bezpieczeństwo pożyczek potwierdza również wysoka popularność tego typu produktów – klient szybko zdobywa środki na wakacyjny wyjazd, a spłatą długu można się zająć dopiero po powrocie do domu.
Na zwrot pożyczki najczęściej jest trzydzieści dni – taki termin daje między innymi Filarum.pl, Lendon.pl, Alfa Kredyt, Net Credit, Viasms.pl, Vivus.pl. Można jednak znaleźć także oferty z dłuższym okresem spłaty. Przykładowo, Pożyczkomat.pl daje na spłatę długu 35 dni, Extraportfel.pl oferuje pożyczki na 45 dni, w Ferratum oraz Wonga.pl można się zadłużyć nawet na 60 dni.