Rajstopy przeciwżylakowe – czy to działa?

Żylaki są problemem, z którym boryka się wiele kobiet i mężczyzn. Powstają na skutek niewydolności żylnej, często w powiązaniu z koniecznością długotrwałego stania w ciągu dnia. Oczywiście istotne jest wczesne zauważenie problemów z krążeniem i podjęcie działań, by je wyeliminować. Najczęściej żylaki leczy się tabletkami wspomagającymi krążenie, podczas gdy kompleksowe leczenie powinno zawierać także kompresjoterapię, czyli mechaniczne wspomaganie rajstopami uciskowymi.

Jak działają rajstopy uciskowe?

Rajstopy przeciwżylakowe to produkt, który pozwala na skuteczną profilaktykę schorzeń związanych z krążeniem krwi w nogach. Są zalecane zwłaszcza tym osobom, które prowadzą siedzący lub stojący tryb życia i na co dzień mają niewiele możliwości ruchu. Ucisk powodowany przez rajstopy lub podkolanówki wspomaga osłabione żyły w pompowaniu krwi w górę i znacznie zmniejsza uczucie dyskomfortu, bólu, szczypania i puchnięcia nóg po całym dniu pracy. Żyły tracą elastyczność z wiekiem, dlatego tak istotne jest wspomaganie ich nie tylko za pomocą przyjmowanych medykamentów, ale także rajstop uciskowych. Taki mechaniczny ucisk może znacznie wspomóc nogi w momencie największych obciążeń.

Jak dobrać prawidłowy ucisk?

Rajstopy przeciwżylakowe różnią się nie tylko rozmiarami, ale także siłą ucisku, który powodują. Najlżejszy jego stopień jest odpowiedni dla tych osób, które wiele godzin dziennie spędzają siedząc, jednak nie mają problemów z krążeniem. Średnie wartości powinni wybierać ci, którzy wiele czasu stoją, a po całym dniu pracy ich kostki, łydki lub stopy są mocno opuchnięte (na przykład utrudnione jest wkładanie butów, które rano nie są zbyt ciasne). Z kolei z rajstop przeciwżylakowych o najsilniejszym stopniu ucisku mogą skorzystać osoby, u których zmiany są już widoczne gołym okiem. Warto oczywiście spytać o radę lekarza, który powinien pomóc w wybraniu odpowiedniej wartości ucisku tak, by rajstopy przeciwżylakowe dobrze spełniały swoją rolę. Prawidłowo dobrane z pewnością pomogą o wiele bardziej, niż tabletki wspomagające jedynie mikrokrążenie.

Jak długo trzeba czekać na efekt?

Skuteczność rajstop przeciwżylakowych jest bardzo wysoka i potwierdzona badaniami, a ich noszenie pozwala odczuć zwiększenie komfortu już od pierwszego dnia. Poddane prawidłowo dobranemu uciskowi żyły pompują krew sprawnie, co przekłada się na odczuwalne zmniejszenie przykrych dolegliwości. Nogi nie puchną już wieczorem i nie bolą, więc można spokojnie wykonywać pracę, bez obaw o rozwijanie się żylaków i z o wiele lepszym samopoczuciem.
Więcej informacji na temat specjalistycznych rajstop znajdziesz na MegaMedic – rajstopy przeciwżylakowe.