Poznaj zalety łóżek z drewna

Spokojny i zdrowy sen to wypadkowa wielu czynników – odpowiedniej temperatury w sypialni, wygodnego materaca, dopasowanego łóżka. Szczególnie ten ostatni element powinien zwrócić naszą uwagę – łóżko ma być dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, elegancko wypełniać pomieszczenie. Jaki model kupić, aby cieszyć się nim przez długie lata? Z pewnością warto zwrócić uwagę na meble wykonane z litego drewna!

Dlaczego łóżkami z drewna interesuje się tak wiele osób?

Drewniane łóżko to od lat kwintesencja wygody i powrotu do natury. Wykorzystanie litego drewna gwarantuje, że mebel przez wiele lat zachowa elegancki wygląd, nie podda się wnikaniu brudu czy wilgoci, nie będzie się koślawił. Ważne jest również to, że meble drewniane nie są podatne na ścieranie. Oznacza to, że nawet po wielu latach będą zaskakiwać wspaniałym wyglądem. Jak to możliwe?
Drewno wykorzystywane do tworzenia łóżek z drewna pozyskiwane jest z wyselekcjonowanych drzew, wyłącznie o określonej grubości pnia. Ważne jest także to, że drewno przechodzi dokładną selekcję już po ścięciu, odrzucane są bele z sękami, skazami. Kolejno bele trafiają do specjalistycznych magazynów, gdzie poddawane są procesom suszenia. Dopiero wtedy możliwe jest wysłanie drewna do pracowni stolarskich. Wysoka gęstość drewna sprawia, że nie jest ono podatne na uszkodzenia czy wnikanie brudu, jednak mimo tego wielu producentów decyduje się na wykorzystanie bejc i lakierów. Mogą one również subtelnie zmieniać odcień drewna.

Gdzie kupować łóżka z drewna?

Obecnie największy wybór łóżek drewnianych znajdziemy w sieci, np. na stronie visby.pl. producenci mają do zaoferowania szeroki wybór łóżek z dodatkowymi komorami wewnątrz, łóżek z zagłówkami czy półautomatycznymi stelażami. Poza nimi w sklepach znajdziemy również szafki nocne z litego drewna, komody, szafy tworzone na wymiar czy nowoczesne, drewniane toaletki.