Pokój dziecka – urządź go ze smakiem!

Meblowanie pokoju dziecka to nie lada wyzwanie – należy pamiętać o tym, że ma on być jednocześnie wygodny, jak i funkcjonalny. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiednich mebli. Rodzice sięgają najczęściej po meble drewniane, które są trwałe, a dodatkowo często malowane na żywe i jasne kolory.

Wśród mebli powinny znaleźć się: łóżko, niewielkie biureczko lub stolik, regały lub komoda, półki i szafki. Odpowiednie ułożenie tych elementów sprawi, że nawet niewielki pokój nie będzie sprawiał wrażenia przytłoczonego meblami. Wybierajmy meble funkcjonalne – im więcej uda nam się w nich zmieścić, tym lepiej. Dziecko z pewnością posiada wiele zabawek, które powinny mieć swoje miejsce w pomieszczeniu. Dla jeszcze lepszego rozplanowania pomieszczenia można wykorzystać liczne pojemniki plastikowe czy miękkie kosze. Ich zaletą jest możliwość wsunięcia ich pod łóżko czy schowanie do szafy.

W pokoju nie może zabraknąć regału czy półek – pozwolą na przechowywanie książek czy maskotek dziecka.

Ozdoby ścienne w pokoju dziecka

Ozdoba ścian w pokoju dziecka może okazać się świetnym sposobem na ocieplenie wnętrza i nadanie mu bardziej indywidualnego charakteru. Co możemy wykorzystać w tym celu?

Oryginalnym sposobem na ozdobienie ścian w pokoju są zegary ścienne dla dzieci. Dostępne są one w różnorodnych kształtach – zazwyczaj przybierają postać ulubionego zwierzęcia, sceny z bajki czy też bohaterów animacji. Zegar z pewnością sprawi wiele radości, jak i wspomoże w nauce odczytywania wskazówek. W takim zegarem nauka będzie na pewno przyjemniejsza.

Najpopularniejsze jest oczywiście wykorzystywanie zdjęć. Ich sposób umieszczenia na ścianie zależy tylko od nas. Można w tym celu zakupić ramki, ale też umieścić odbitki na sznurkach niczym… pranie! W przypadku ramek wybierajmy te o gładkich obramowaniach, w różnych kolorach. Najmodniejszym sposobem zestawiania ich będzie umiejscowienie ich blisko siebie na ścianie w sposób nieco chaotyczny.

Zdjęcia można umieścić także przy pomocy farby magnetycznej – to rozwiązanie jest obecnie coraz częściej stosowane w kuchniach czy biurach, jednak sprawdzi się i w pokoju dziecka. Niewielka powierzchnia pomalowana taką farbą świetnie sprawdzi się do eksponowania zdjęć rodzinnych czy też prac dziecka.

Obrazki czy zdjęcia możemy umieszczać także na zakupionej wcześniej tablicy korkowej. Takie rozwiązanie pozwoli zachować ściany pokoju w stanie nienaruszonym.