Podatki w Austrii. Złóż zeznanie podatkowe bez stresu z biurem rozliczeniowym Borsuk Podatki. Otrzymaj wysoki zwrot podatku z pracy za granicą

Rozliczenie PIT z Austrii jest obowiązkowe zarówno dla rezydentów, jak i osób zameldowanych w tym kraju. Dotyczy to osób, których łączne dochody przekroczyły kwotę 12 tys euro lub mieli w ciągu roku podatkowego więcej niż jednego pracodawcę. Cała procedura nie jest skomplikowana. Zeznanie podatkowe może dostarczyć do urzędu skarbowego na dwa sposoby. Pierwszym jest pisemna deklaracja, drugim zaś wypełnienie wniosku online i przesłanie go drogą elektroniczną przez platformę Finanzamt. W tym celu możesz skorzystać z pomocy ekspertów z biura Borsuk Podatki, którzy od ponad 20 lat pomagają Polakom odzyskać nadpłacony podatek z zagranicy. 

Rozlicz swoje dochody z Austrii w kilku krokach. Zgłoś się do Borsuk Podatki

Nawet, jeśli Twoja praca trwała w Austrii zaledwie kilka miesięcy, zobowiązany jesteś do złożenia corocznej deklaracji do urzędu skarbowego. Do końca stycznia podatnicy otrzymują od swojego pracodawcy stosowny dokument o nazwie Lohnzettel. Jest to austriacka karta podatkowa, na której widnieją informacje o uzyskanym dochodzie. Rozliczenie podatku Austria w ten sposób będzie łatwiejsze, a eksperci z zakresu prawa podatkowego krajów zagranicznych pomogą Ci wypełnić formalności. Pobierz dokumenty ze strony internetowej i wyślij je elektronicznie do Borsuk Podatki. My zajmiemy się resztą!

Skrócimy czas oczekiwania na decyzję, dzięki której otrzymasz wysoki zwrot podatku

Jak rozliczyć się z podatku z Austrii? Przede wszystkim istotne jest, aby osoby te przepracowały w kraju minimum 6 miesięcy, a ich roczny dochód przekroczył minimum 12 tys. euro. To warunki konieczne, aby móc starać się o zwrot podatku. W innym wypadku niestety urzędnicy nie rozpatrzą pozytywnie wniosku. Wszelkie formalności trwają od 2 do 6 miesięcy, a ostateczną kwotę zwrotu dodatkowo można podnieść poprzez skorzystanie z ulg podatkowych. Zgłoś się do biura rozliczeniowego Borsuk Podatki i zaufaj ekspertom na rynku!