Plusy i minusy kantorów internetowych

Nie ma rozwiązań idealnych – nie inaczej jest w przypadku internetowych kantorów. Sprawdź plus i minusy wymieniania pieniędzy online i dowiedz się, czy to rozwiązanie dla ciebie.

Kantory online – zyskać możesz naprawdę dużo

Największą zaletą kantorów online są oczywiście korzystniejsze niż w przypadku tradycyjnych kantorów i banków kursy walut. Ale uwaga – warto wiedzieć, że w różnych kantorach online kurs też może się różnić. Warto więc sprawdzić przynajmniej kilka ofert, zanim podejmiemy decyzję o skorzystaniu z usług konkretnego kantoru, żeby znaleźć tę najkorzystniejszą właśnie dla nas.

Szybkość transakcji to standard

W większości przypadków wymiana walut przebiega w ekspresowym tempie. Ale uwaga – nie wszystkie kantory działają na tych samych warunkach. Warto więc sprawdzić dokładnie, kiedy tak właściwie pieniądze trafią na nasze konto.

Kantory internetowe mają też swoje ograniczenia

Jak już wspomniano, nie ma rozwiązań bez wad i nie inaczej jest w przypadku internetowych kantorów. Warto pamiętać, że do korzystania z ich usług konieczne będzie posiadanie przynajmniej dwóch kont – jednego w złotówkach, a drugiego w walucie, którą kupujemy. Tylko wtedy korzystanie z kantorów online rzeczywiście będzie opłacalne.
Więcej informacji znajdziesz na stronie ekantor.pl.