Plastikowe krzesła ogrodowe

„Krzesła ogrodowe plastikowe tanio” – takie hasła reklamowe na sklepach z artykułami ogrodniczymi można spotkać często. Podobnie jak same krzesła są wszędzie -w ogrodach, na balkonach, tarasach, w ogródkach restauracyjnych. Czy atrakcyjna cena krzeseł to jedyna ich zaleta i to ona zadecydowała o popularności mebli?

Plastikowe krzesła

1. Wygląd – łatwo formowalny plastik umożliwia osiągnięcie różnych form i kolorów, dlatego mamy duży wybór krzeseł ogrodowych z tego materiału. Dla posiadaczy ogródków jest to jeden z ważniejszych punktów podczas podejmowania decyzji o zakupie. Łatwiej bowiem znaleźć coś, co się podoba i zaaranżować powierzchnię.
2. Ciężar – plastikowe krzesła charakteryzują się niską wagą. To sprawia, że przenoszenie mebli oraz ich przechowywanie jest niezwykle komfortowe. Zwłaszcza, gdy krzesła można włożyć jedno w drugie, co dodatkowo pozwala zaoszczędzić sporo miejsca.
3. Przechowywanie – krzesła z plastiku są bardzo odporne na działanie warunków atmosferycznych – wilgoć i promienie słoneczne nie są im straszne, nie trzeba zatem chować ich przed każdą spodziewaną ulewą, mogą spokojnie zostać na noc w miejscu, gdzie zostały zaaranżowane.
4. Pielęgnacja – ładny wygląd na lata nie wymaga specjalnych zabiegów. Zabrudzony plastik wystarczy przetrzeć lekko wilgotną ściereczką.
5. Funkcjonalność – plastikowe krzesła z pewnością większości kojarzą się z jedną bryłą. Producenci plastikowych krzeseł poszli jednak dalej – wśród modeli plastikowych krzeseł są już krzesła z regulowanymi oparciami, podnóżkami i podłokietnikami.
6. Na komfort siedzenia wpływa wspomniana wcześniej funkcjonalność oraz wyprofilowanie krzesła. Wygodę można zwiększyć poprzez układanie na krzesłach poduszek, które pełnią także rolę estetyczną.

Krzesła ogrodowe metalowe, z plastiku, technorattanu czy drewna?

Wszystko zależy między innymi od wysokości budżetu, warunków aranżowanego miejsca (na przykład w miejscach bardzo wietrznych lepiej sprawdzą się krzesła ogrodowe metalowe), oczekiwań, odległości ogródka (na działce wyjazdowej, gdzie bywa się okazyjnie lepsze będą tzw. plastiki) . Przed podjęciem decyzji warto przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw” i wybrać krzesła, które będą sługo służyły, długo będą ładnie wyglądały, a przede wszystkim będą bardzo wygodne i wypoczynek na nich będzie prawdziwą przyjemnością