Planowanie budowy domu

Postawienie własnego domu to znacznie prostszy proces, niż miało to miejsce 15-20 lat temu. Możliwość zaciągnięcia kredytu oraz łatwy dostęp do materiałów budowlanych sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na kupno działki i budowę. Istotne jest też porównanie ceny potencjalnego mieszkania w centrum miasta oraz budowy domu. Okazuje się, że niejednokrotnie cena budowy domu jest niższa. Podjęcie decyzji jednak nie jest proste – konieczne jest zgromadzenie odpowiednich środków finansowych, uzbrojenie się w cierpliwość.

Kupno gotowego projektu

Kupno gotowego projektu domu to obecnie najpopularniejsze rozwiązania. Nie tracimy czasu na tworzenie projektu od zera, co nierzadko trwa kilka tygodni wraz z poprawkami. Gotowy projekt daje możliwość wniesienia drobnych poprawek, które jednak musi zatwierdzić autor projektu. Wśród licznych projektów na uwagę zasługują domy z poddaszem użytkowym i garażem. Projekt ten przedstawia elegancką bryłę o nowoczesnym designie, w którym główną rolę odgrywają liczne okna. Dzięki nim wnętrze domu jest naturalnie oświetlone. Parter domu to przestronny salon z kuchnią oraz łazienka. Na piętrze znajdziemy trzy sypialnie i kolejną łazienkę. Projekt domu posiada także garaż z bezpośrednim wejściem do mieszkania,. To wielkie ułatwienie, szczególnie zimą – dla wielu osób garaż to dodatkowa przestrzeń do przechowywania przedmiotów.

Aranżacja domu jeszcze w fazie projektowej

Aby nie tracić czasu już z projektem możemy udać się do architekta wnętrz i poprosić o stworzenie propozycji dla mieszkania. Podczas rozmowy ważne jest, aby ustalić kolorystykę, priorytety oraz istotne elementy wyposażenia wnętrza. Ostatnim etapem jest zaplanowanie przestrzeni zielonej na naszej działce. Pomocny okaże się architekt zieleni.