Pakowanie prezentów na święta

Odpowiednie opakowanie jest tak samo ważne jak sam podarunek – wiadomo o tym nie od dzisiaj. Obecnie mamy wiele możliwości eleganckiego zapakowania prezentów, zadbajmy więc o ten detal!

Prezenty w firmie

Prezenty pakować można na wiele sposobów. Najpowszechniejszym jest stosowanie torebek papierowych. Torebki papierowe tworzone są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. W przypadku tworzenia ich na hurtowe zamówienie dla firm najczęściej producenci proszeni są o wykorzystanie konkretnych rozmiarów, tworzywa oraz nadruku. Takie torebki sprawdzają się jako dodatkowy materiał reklamowy i mogą zostać wykorzystane podczas targów, przyjmowania potencjalnych kontrahentów. Torebki tworzone są ze wzmocnionego papieru, posiadają także sztywne dno. Dzięki temu konstrukcja jest solidniejsza.
Torebki wykorzystywane w promocji danej firmy często są projektowane tak, aby wyróżniał je ich wygląd czy sposób wykonania. W tym celu wiele firm pragnie posiadać torebki tworzone z papieru pochodzącego z recyklingu. Szara torebka doskonale prezentuje się z nadrukiem marki w formie pieczątki. Dodatkowo zwraca silnie uwagę na proekologiczne nastawienie marki.

Torebki dla klientów indywidualnych

Torebki papierowe tworzone są także z myślą o klientach indywidualnych. Producenci w tym przypadku dbają przede wszystkim o różnorodność oferowanych rozmiarów oraz ciekawe nadruki. Zazwyczaj wyróżnia się nadruki dedykowane dla konkretnych świąt (Wielkanoc, Boże Narodzenie), nadruki z kwiatami (stosowane najczęściej w przypadku podarunków urodzinowych), nadruk rysunkowy (torebki są wykorzystywane do pakowania prezentów dziecięcych). Torebki dodatkowo posiadają sznurki wykorzystywane do trzymania torebki. Są one w kolorystyce zbliżonej do kolorów torebki.