Oryginalny przedpokój – jak poradzić sobie z tą przestrzenią?

Przedpokoje uważane są za przestrzeń problematyczną – posiadają one nieregularne kształty, nie posiadają dostępu do naturalnego światła. Te niewielkie pomieszczenia są więc traktowane po macoszemu. Architekci wnętrz przekonują jednak, że odrobina czasu i pomysł sprawi, że i przedpokój stanie się elegancką częścią mieszkania i godnie witać będzie przybyłych gości. Od czego zacząć remont?

Kolory, oświetlenie

Podstawą bez wątpienia jest dokładne wymierzenie pomieszczenia i skupienie się na jego problematycznych aspektach – najczęściej są to wnęki oraz brak naturalnego światła. W drugim przypadku konieczne będzie zastosowanie odpowiednich tapet lub farb oraz oświetlenia. Zarówno tapety, jak i farby powinny posiadać w swoim składzie opalizujące drobinki – będą one odbijały światło rzucone przez lampy, przez co możliwe stanie się optyczne powiększenie i rozświetlenie pomieszczenia. Wybierając kolory omijajmy te ciemne. Jeśli pragniemy minimalistycznego wyglądu postawmy na szarość połączoną z bielą.
Wybierając konkretną lampę zdecydowanie powinniśmy unikać obszernych kloszy zabierających światło. Zrezygnujmy również z ciepłych, mlecznych barw. Zamiast tego wybierzmy gołe lampki o chłodnych odcieniach. Z pewnością sprawdzą się one znacznie lepiej w tym pomieszczeniu.

Co z meblami?

W przypadku przedpokoju konieczne jest staranne dobieranie mebli – problemem jest niewielka ilość przestrzeni. Jeśli w przedpokoju znajdują się wnęki dobrze jest wykorzystać je, np. poprzez dopasowanie do nich odpowiednich szafek na buty. Wybierając konkretne modele szukajmy szafek o średniej wielkości, aby na ich górnej pokrywie móc umieścić ozdobną misę – możemy w nim przechowywać klucze, pocztę.
Konieczny jest też wybór wieszaka. Zrezygnujmy ze stojących wieszaków na rzecz oryginalnych przedmiotów zawieszanych na ścianach. Ciekawym wyborem okaże się wieszak na ubrania drzewo.