Ogrodowy chodnik

Na piękny oraz funkcjonalny ogród składają się nie tylko rośliny, altany, nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu, grille, place zabaw oraz rozmaite dekorację. Aby ogród stanowił jedność, ważnym elementem jest połączenie wszystkich elementów wyposażenia oraz dekoracji. Można to osiągnąć tworząc ogrodowy chodnik, dzięki któremu podczas poruszania się unikniemy udeptywania trawy co prowadzi do jej zaniku. Aktualnie na rynku dostępne są różnego rodzaju materiały, z których można wykonać chodnik, taki który będzie pasował do aranżacji naszego ogrodu.

Zaplanuj!

Na terenie naszego ogrodu jest wiele miejsc, do których powinien być zapewniony łatwy dostęp. Podstawowym elementem, na który trzeba zwrócić szczególna uwagę przed rozpoczęcie budowania jest zaplanowanie:

  • przebiegu chodnika;

  • szerokości ścieżki.

Oczywistym jest, że chodnik powinien nas zaprowadzić w miejsca, do których najczęściej chodzimy. Bardzo często ścieżki przebiegają wzdłuż całego ogrodu – jest to tak zwany główny chodnik, którego szerokość powinna wynosić około 100-150 cm. Boczne ścieżki mogą być węższe. Jednak zbyt duża ilość ścieżek w ogrodzie sprawi, że jego wygląd będzie nienaturalny. Najbardziej praktyczne są chodniki, wykonane z żywotnych materiałów, które bez względu na porę roku są odporne na różne warunki atmosferyczne. Istotnym jest także, aby materiał z którego będziemy tworzyć chodnik był ułożony na stabilnej powierzchni.

Dowiedz się więcej: gardenspace.pl