Oficerki jeździeckie – jaki model wybrać?

Jazda konna staje się coraz popularniejszym sportem i dyscypliną, która możemy uprawiać bez względu na nasz wiek. Olbrzymia ilość szkółek jeździeckich pozwala na wybranie rodzaju treningów, stopniowe zdobywanie niezbędnego doświadczenia. Decydując się na regularne lekcje jazdy konnej, warto pomyśleć o odpowiednim ubiorze, w którego skład wchodzą oficerki jeździeckie.

Czym są oficerki jeździeckie?

Oficerki jeździeckie to nic innego jak wysokie buty do jazdy konnej, wykonane najczęściej z wysokiej jakości skóry licowej. Obuwie takie wykorzystywane jest zarówno podczas codziennych treningów, jak również w czasie zawodów czy rajdów. Oficerki jeździeckie sięgają pod kolano i niezwykle ważne jest ich odpowiednie dopasowanie. Warto wiedzieć, że oficerki jeździeckie są butami, które chronią kostki i golenie jeźdźca w czasie potencjalnego upadku.

Kupno oficerek jeździeckich nie powinno być dziełem przypadku – buty te nie mogą uwierać, powinny dawać komfort podczas jazdy. Podczas poszukiwania tego typu obuwia dajmy sobie nieco czasu na to, aby przymierzyć kilka modeli i porównać sposób ich profilowania. To bardzo ważne, gdyż niektóre modele mogą być nieco szersze w łydce czy stopie. Oficerki najlepiej przymierzać siedząc – w ten sposób szybko zorientujemy się, czy nie są one zbyt wysokie i nie uwierają pod kolanami. Pamiętajmy, że oficerki jeździeckie tworzone są z naturalnej skóry -konieczne jest dbanie o stan obuwia, aby zachować jego elegancki wygląd i dobre parametry.

Bryczesy i oficerki jeździeckie

Decydując się na oficerki jeździeckie, warto również pomyśleć o wygodnych spodniach na konia. Bryczesy znajdziemy w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów, przez co bez trudu dopasujemy konkretny model do swoich potrzeb. Bryczesy tworzone są z tkanin łączonych – w ich składzie znajdują się włókna naturalne (które pozwalają na swobodną wymianę powietrza), jak i syntetyczne, które sprawiają, że tkanina jest przyjemniejsza w dotyku.