Odzież po liposukcji – po co jest?

W Polsce zabiegi liposukcji cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego też na naszym rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych firm, która oferuje swoim klientom odzież po liposukcji. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że efekty końcowe liposukcji w bardzo dużej mierze zależą od postępowań pooperacyjnych, dlatego też tak ważny jest dobór odpowiedniej odzieży.

Odzież po liposukcji – po co jest?

Zabieg liposukcji, to nic innego jak odsysanie tłuszczu, czyli mechaniczne usunięcie tkanki tłuszczowej z tych miejsc, w których występuje jej nadmiar. W dzisiejszych czasach najczęściej operowanymi częściami naszego ciała jest brzuch, biodra oraz pośladki. Aby efekty liposukcji były zadowalające warto unikać zmożonego wysiłku, korzystać z specjalistycznym masaży i oczywiście nosić specjalne ubrania uciskowe. Profesjonalna odzież po liposukcji sprawi, że nasze ciało po zabiegu prezentować będzie się bardzo okazale.

Jakie są efekty noszenia odzieży po liposukcji

Noszenie odzieży uciskowej po zabiegu liposukcji wiąże się z bardzo wieloma korzyściami, dlatego też warto skorzystać z ich dobrodziejstwa. Zastosowanie specjalnego ucisku pozwoli nam przywrócić właściwą cyrkulację płynów, dzięki czemu nie będą tworzone obrzęki, siniaki i bardzo nieprzyjemne krwiaki. Dzięki profesjonalnej odzieży uciskowej znacząco zmniejszy się również ból, który odczuwany jest niestety po liposukcji. Warto wspomnieć również i o tym, że odzież po liposukcji spełnia także rolę modelującą sylwetkę z racji tego, że bardzo skutecznie zapobiega powstawaniu luźnej skóry. Łagodny ucisk rewelacyjnie stymuluje regenerację tkanki łącznej, dzięki czemu znacząco poprawia się jakość naszej skóry. Dzięki odzieży uciskowej skóra staje się napięta i bardzo jędrna. Bardzo wielu lekarzy uważa także, że noszenie odzieży po liposukcji w dużej mierze przyczynia się do szybszego gojenia się blizn po zabiegu, dzięki czemu znacząco zmniejsza się okres rekonwalescencji.

Kiedy zakłada się ubrania uciskowe?

Ubrania uciskowe są zakładane zazwyczaj od razu po przeprowadzonym zabiegu liposukcji. W zależności od obszaru operowanej okolicy, można stosować kostiumy, które zakrywają praktycznie całe ciała, albo odzież, która zakrywa wyłącznie określoną część. Ubrania uciskowe powinno nosić się 24 godziny na dobę, przez 2-3 tygodnie po zabiegu. Lekarze zalecają, aby okres ten wydłużyć nawet do 6 miesięcy, dzięki czemu będzie można uzyskać najlepsze wyniki. Warto wybrać taką odzież po liposukcji – Megamedic, która jest bardzo wygodna i co najważniejsze pozwala skórze swobodnie oddychać.