Ochrona skóry dłoni

Nasze dłonie każdego dnia narażone są na liczne uszkodzenia, przesuszenie, kontakt z substancjami toksycznymi. Wynikiem tego jest ich zaczerwienienie, przesuszenie, łuszcząca się skóra, szybsze starzenie. Ważne jest, aby skutecznie chronić je i natłuszczać, aby skóra nie straciła swojej elastyczności. Jak tego dokonać?

Kremy oraz balsamy do rąk z naturalnymi składnikami

Podstawą codziennej pielęgnacji jest stosowanie odpowiednich kosmetyków nawilżających oraz natłuszczających. W drogeriach wybierajmy kremy i balsamy zawierające naturalne wyciągi z roślin: aloesu, rumianku. Wiele z kosmetyków dostępnych na polskim rynku przeznaczona jest także do pielęgnowania paznokci. W ich składzie znajdziemy ceramidy oraz kreatynę. W składzie kremów powinny znajdować się naturalne olejki roślinne – dzięki nim skóra stanie się bardziej elastyczna, natłuszczona.

Nie tylko kosmetyki

Poza codziennym stosowaniem kremów zaleca się również stosowanie rękawic ochronnych podczas mycia naczyń czy wykonywania czynności, podczas których mamy styczność w substancjami szkodliwymi. Stosowanie rękawiczek ochronnych jest wskazane w przypadku osób o skórze suchej i wrażliwej.
Wysokiej jakości kremy do rąk zapewnia hurtownia fryzjerska Splendore