Numerologia w codziennym życiu

Numerologia obok klasycznej astrologii to ceniona dziedzina oraz droga do poznania swojej przyszłości. Horoskopy numerologiczne opierają się zazwyczaj na naszej dacie urodzenia – na jej podstawie obliczana jest liczba życia, miesiąca oraz całego roku. Dzięki temu oraz układowi planet skutecznie można określić, jak potoczą się nasze losy zawodowe, prywatne oraz zdrowotne.

Liczby rządziły ludzkim życiem już w starożytności

Numerologia jest dziedziną stosowaną od czasów antycznych – starożytni w liczbach widzieli odpowiedzi na dręczące ich pytania, a z samej numerologii korzystali władcy oraz przywódcy wojsk. Na podstawie danych liczbowych   określano, który dzień okaże się najlepszy dla koronacji nowego króla, jak również dla rozpoczęcia ataku z wrogiem. Liczby stanowiły podporę także dla duchownych, którzy w ten sposób nakreślali przychylność bogów w danym okresie czasu.

Czy numerologia jest powszechna i dzisiaj?

Zdecydowanie tak. Wiele osób zawierza swój los profesjonalnym wróżom i numerologom, którzy na podstawie liczby naszego urodzenia określają życiowy horoskop. Numerologowie pochylają się również nad konkretnymi zagadnieniami naszego życia, które są dla nas wyjątkowo ważne.

Magia liczby 2

Liczba 2 od wieków była punktem licznych obserwacji oraz badań. W konkretnych okresach świata oznaczała ona dwoistą naturę świata, dzień i noc, wschód i zachód, kobietę i mężczyznę oraz stale walczące ze sobą siły dobra i zła. Dwójka to także dwoje dłoni Temidy, w których każda może przechylać się na korzyść jednej ze stron sporu.
Nie jesteś numerologiczną dwójką? Dowiedz się więcej o swojej liczbie tutaj: Numerologia online. Jesteś? Czytaj dalej!

Kim są osoby pod wpływem liczby 2?

Osoby będące pod wpływem tej cyfry cechuje olbrzymia empatia, wrażliwość oraz chęć współdziałania. Z drugiej strony nie wyróżniają się one na tle innych, przez co łatwo przeoczyć je w tłumie. Prostoduszność oraz marzycielskość “dwójek” sprawia, iż często stają się one ofiarami swojej naiwności, jednak potrafią uczyć się one na błędach. Posiadając “dwójkę” za przyjaciela możemy być pewni, iż osoba ta okaże się lojalna i wierna w dochowywaniu sekretów. To także osoba, na którą zawsze możemy liczyć. Warto wiedzieć, iż “dwójki” odwzorowują nastroje środowiska, w którym się znalazły. Oznacza to, iż w przyjemnym otoczeniu ich czar i urok rozkwitają. Kiedy jednak wokół panuje chaos i zła atmosfera “dwójki” zamykają się w sobie i nie dopuszczają do siebie nikogo. Skrzywdzić “dwójkę” nie jest trudno. Są to osoby o wyjątkowo wrażliwej duszy.