Nowoczesny design w naszych mieszkaniach

Każdy z nas pragnie mieszkać komfortowo, ale i modnie. W tym celu wyszukujemy w katalogach wnętrzarskich nowinek meblowych, ciekawych konceptów, czytamy o nowych pomysłach projektantów. Zanim jednak zdecydujemy się na kolejny designerski fotel zastanówmy się, jakie powinien spełniać warunki, aby faktycznie był wygodny. Na jakie elementy zwracać uwagę?
Z pewnością najważniejszy jest stelaż i konstrukcja mebla. Krzesła powinny mieć stabilną konstrukcję, najczęściej wykonuje się je z drewna lub lekkiego w wzmocnionego aluminium. Ważne jest także to, aby tworzywa te były odporne na uszkodzenia, wyginanie.
Drugim istotnym elementem są tapicerki – tworzy się je ze skór naturalnych, włókien syntetycznych, ekoskóry oraz tkanin naturalnych, takich jak bawełna czy wełna. Ważne jest, aby tapicerka nie ścierała się, nie wnikał w nią brud, byłą odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Jakie krzesła i fotele są obecnie najmodniejsze?

Bez wątpienia od wielu lat panuje w Polsce moda na styl skandynawski. Łączy on prostotę, umiłowanie do natury, wykorzystanie takich tworzyw jak drewno, kamień. Ważne jest także odpowiednie operowanie dodatkami, fakturami, wzorami. Styl skandynawski kojarzony jest przede wszystkim z prostymi sofami i fotelami, umieszczonymi na drewnianych stelażach. Uwagę zwraca również kolorystyka tapicerek – najczęściej są to stonowane kolory szarości, czerni, również w połączeniu z bielą.
Pośród najmodniejszych modeli krzeseł królują sofy, hokery, fotele z wysokimi zagłówkami. W przypadku nowoczesnych hokerów są one tworzone w taki sposób, aby zapewniać jak najwyższy komfort. Posiadają wygodne oparcia, nierzadko również oparcia dla rąk. Takie nowoczesne hokery najlepiej sprawdzają się w kuchniach, przy wysokich blatach.