Niewielka sypialnia – jak ją urządzić?

Nawet niewielkie pomieszczenia przeznaczone na sypialnię mogą być doskonale urządzone i zapewniać komfort użytkownikom. Ważna jest jednak pomysłowość oraz wykorzystanie nieszablonowych pomysłów. Niewielkie pomieszczenia nie powinny być zagracone – istotne są detale oraz funkcjonalne meble, które pomieszczą wszelkie niezbędne przedmioty.

Postaw na jasne barwy

Niewielką sypialnię warto wyposażyć w jasne meble o gładkich powierzchniach. Dzięki temu światło będzie odbijane, a samo pomieszczenie wyda się znacznie przestronniejsze. Jasne meble dodatkowo odciążą pokój. Warto wybierać produkty funkcjonalne: przede wszystkim szafę lub komodę, która pomieści naszą garderobę. Jeśli to możliwe warto wykorzystać także niewielkie szafki nocne. Na nich stać będą lampki nocne. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na ustawienie niewielkich szafek, lampki można zamontować na ścianach. Istotne okaże się także dobrze dobrane oświetlenie sufitowe. Warto przemyśleć, czy oświetlenie ma być silniejsze czy słabsze. Silne oświetlenie z pewnością okaże się odpowiednie podczas czytania, jednak w innych sytuacjach będzie raziło w oczy.

Eleganckie łóżko

Łóżko należy dobrać pod względem długości, szerokości oraz ilości osób, które będą na nim spały. Istotne jest odpowiednie dobranie materaca, jak i pościeli. O ile wybór materaca powinien być podyktowany głównie naszą wygodą i zdrowiem, o tyle pościel to już kwestia gustu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak przy jej pomocy można urozmaicić pomieszczenie! Doskonałym pomysłem jest wykorzystanie takich produktów jak pościel 3D – obecnie na polskim rynku dostępnych jest wiele ciekawych i nietuzinkowych wzorów. Pościel tego typu odróżnia się przede wszystkim doskonałym odwzorowaniem kolorów. Barwy są nasycone, a nadruk jest tak realistyczny, że daje się być prawdziwy. Pościel 3D dostępna jest w wielu ciekawych wzorach – każdy znajdzie coś dla siebie. Odznacza się także dużą odpornością na odbarwianie – na długo zachowuje swoje barwy.
Osoby będące alergikami mogą wybierać pośród tkanin, które nie wzmagają reakcji alergicznych. Najczęściej są to tkaniny wykonane z tworzyw hypoalergicznych, nie magazynujących roztoczy. Tego typu pościel ułatwi zasypianie i pozwoli przez dłuższy czas zachować zdrowie. Pościel hypoalergiczna dodatkowo wspomaga naturalną wymianę powietrza – skóra oddycha i nie zaparza się.