Narty Rossignol – sukces nie tylko marketingowy

O nartach Rossignol nie da się pisać inaczej, niż tylko w samych superlatywach. I nie chodzi tu wyłącznie o tani marketing. Wręcz przeciwnie – na produktach tego producenta dosłownie wychowały się całe pokolenia narciarzy. Czy zatem można odmówić im doskonałej jakości wykonania? Chyba nie…

Szczyrk a Rossignol

Rzecz jasna w nowoczesnym biznesie nie wystarczy produkować dobrze. Trzeba też robić to z głową i – koniecznie – odpowiednio reklamować swoje produkty. Marka Rossignol poszła tym tropem, dbając nie tylko o odpowiedni wymiar merytoryczny oferowanych przez siebie rozwiązań, ale też inwestując w odpowiedni marketing. Historia dobrych marek uczy, że ich produkty same mogą się promować. Zwłaszcza, jeśli są dobrze znane wśród swoich obecnych i potencjalnych odbiorców.

Nie inaczej jest z nartami Rossignol. Jeszcze jakiś czas temu, w Szczyrku (marzec 2018) miała miejsce jedna z wielu prezentacji tej marki. Oczywiście składała się ona z dwóch części, z których pierwsza dotyczyła omówienia walorów tego produktu a druga była już bezpośrednim jej testem na stoku. Warto powiedzieć kilka słów zwłaszcza o wspomnianym teście, który odbywał się w dość „ciekawych” warunkach.

Testy w mrozie, testy w śniegu

Narty Rossignol zostały przetestowane w bardzo trudnych warunkach, to jest w twardym śniegu i niskiej, bo sięgającej aż – 17 stopni Celsjusza temperaturze. Mówiąc kolokwialnie – tzw. „beton” nie był im straszny, ponieważ doskonale sprawdziły się one w każdej konfiguracji. Testom podlegały zresztą nie tylko narty męskie, ale też ich damskie odpowiedniki.

W czasie wspomnianych testów, od razu podkreślono specyfikę prowadzenia tych niezwykłych nart. Po pierwsze, osiągały one bardzo dobrą stabilność nawet podczas tzw. ostrych zjazdów, wręcz na granicy przyczepności nart. Po drugie, doskonale radziły sobie one z trudnym, częściowo zmrożonym podłożem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty rossignol.

Wnioski?

Oczywiście wnioski z tego testu nasuwają się same. Narty Rossignol są wyjątkowe w swoim rodzaju, co zresztą widać na stokach. Każdy, kto choć od czasu do czasu spędza kilka chwil na stoku wie, że rozwiązania oferowane przez tego producenta wciąż należą do najlepszych i najpopularniejszych wśród narciarzy.

To jednak nie wszystko. Podczas wspomnianej konferencji zarówno osoby zaproszone imiennie na to spotkanie, jak również przypadkowi ludzie, wciąż wymieniali się doświadczeniami na temat wspomnianych nart. Już po tym ożywieniu widać, jak dużą sympatią cieszą się produkty dostarczane przez tą markę. Czy zatem warto ją przekreślać?