Najpopularniejsze rodzaje wózków transportowych

Wybór porządnego i niezawodnego wózka transportowego nie jest wcale zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Na naszym rynku jest bardzo wielu producentów, którzy oferują swoim klientom wysokiej jakości wózki do transportu. To właśnie bardzo szeroki wybór sprawia, że zakup najlepszego modelu jest bardzo czasochłonnym i skomplikowanym zadaniem.. Warto poznać zalety i wady poszczególnych modeli, dzięki czemu będzie można dokonać właściwego wyboru.

Po co są wózki do transportu?

W dzisiejszych czasach wózki transportowe to tak naprawdę jeden z obowiązkowych elementów każdego profesjonalnego magazynu, każdej hali produkcyjnej i hurtowni. Wózki umożliwiają bardzo wygodny i co najważniejsze bezpieczny przewóz różnorodnych towarów. Nowoczesne wózki do przewozu skrzyń doskonale sprawdzą się także przy załadunku i rozładunku towarów. Przed dokonanie zakupu poszczególnego modelu warto zapoznać się dokładnie z ich charakterystyką.

Wózki paletowe ręczne

W magazynach i na dużych halach bardzo często można spotkać wózki paletowe ręczne, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest szybki i bezpieczny przewóz różnorodnych towarów. Do wózków paletowych ręcznych możemy zaliczyć między innymi: wózki unoszące, wózki unoszące z dźwignią, wózki podnośnikowe masztowe i wózki podnośnikowe nożycowe.
Wózki unoszące wykorzystywane są głównie do przewożenia towarów, które są składane na popularnych paletach. Wózki unoszące z wagą posiadają specjalne funkcje odczytywania ciężaru przewożonego towaru. Godne polecenia są przede wszystkim te wózki, które można dodatkowo wyposażyć w przydatną drukarkę termiczną i licznik sztuk.
Wózki podnośnikowe masztowe umożliwiają podnoszenie ładunku za pomocą pompy hydraulicznej. Najlepsze modele są w stanie podnieść towar nawet o masie 400 kilogramów. Wózki podnośnikowe nożycowe są tak naprawdę połączeniem wózka paletowego z wózkiem podnośnikowym. Wózki tego typu umożliwiają uniesienie ładunku nawet do wysokości 900 milimetrów.

Wózki paletowe elektryczne

Elektryczne wózki transportowe paletowe wykorzystywane są głównie w hurtowniach, magazynach i dużych sklepach. Największym zainteresowaniem cieszą się wózki unoszące, które wykonane są z wysokiej jakości stali zapewniającej stabilną i wydajną pracę w każdych warunkach. Wózki unoszące dostępne są przeważnie w wielu modelach, dzięki czemu każdy może dobrać idealny sprzęt do swoich indywidualnych potrzeb.

Wózki platformowe

Jeżeli chodzi o popularne wózki platformowe ze stony https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/wzki-transportowe-czyli-logistyka-koem-si-toczy/ to znajdują one bardzo szerokie zastosowanie przed wszystkim przy ręcznym transporcie. W dzisiejszych czasach można wyróżnić wózki uniwersalne ze specjalną składaną poręczą, wózki półkowe, wózki gospodarcze i wózki platformowe osiatkowane.