Na czym polega zabieg in vitro?

Klinika leczenia niepłodności Kraków to najlepsza opcja dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko. Pamiętajmy, że sama wizyta u ginekologa nie wystarczy. Bardzo często leczenie w państwowych placówkach medycznych znajduje się na bardzo niskim poziomie. Bezskuteczne starania o potomka wymagają wielu dokładnych badań oraz analiz. Ostatecznością jest zwykle zabieg in vitro, czyli zapłodnienie pozaustrojowe.

Kiedy przeprowadza się in vitro?

Profesjonalna klinika niepłodności Kraków nie podejmuje zbyt szybko decyzji o skierowaniu na zabieg in vitro. W pierwszej kolejności należy właściwie zdiagnozować przyczynę tego, dlaczego zajście w ciążę jest niemożliwe. Powodów może być wiele. Bardzo często jest to niedrożność jajników, zbyt słaba ruchliwość plemników, czy też rozregulowana gospodarka hormonalna. Klinika niepłodności Kraków gwarantuje nam przeprowadzenie wszystkich najistotniejszych badań. Innowacyjna aparatura umożliwia wykonanie ich na miejscu, co jest komfortowym rozwiązaniem. Na podstawie otrzymanych wyników można podjąć dalsze decyzje o leczeniu.

Do zabiegu in vitro kraków kwalifikują się pary, u których inne metody leczenia zawiodły. Jest to zabieg sztucznego zapłodnienia. Możemy przeprowadzić go w klinice leczenia niepłodności Kraków. Bardzo ważne jest to, aby skorzystać z wsparcia wyspecjalizowanych ekspertów, którzy cieszą się dobrą opinią wśród pacjentów. Pamiętajmy również o tym, że zapłodnienie pozaustrojowe jest płatne. Aktualnie jest to zabieg refundowany, co pozwala skutecznie obniżyć koszta.

Jak przebiega zabieg in vitro?

Klinika leczenia niepłodności Kraków kompleksowo przygotuje nas do zabiegu sztucznego zapłodnienia. Zostaniemy poinformowani o tym, jak postępować przed i po zabiegu. Warto również wspomnieć, że opisywany zabieg wymaga stosowania specjalnych leków. In vitro Kraków polega na wszczepieniu plemnika do komórki jajowej. Wszystko to odbywa się w warunkach laboratoryjnych, czyli poza ustrojem kobiety. U kobiety przeprowadza się intensywne leczenie hormonalne, które ma przygotować organizm do wszczepienia zarodka.

Zarodek do macicy wszczepiany jest kilka dni po zapłodnieniu. Przebiega to sprawnie, a także niemal bezboleśnie.