Na co zwrócić uwagę wybierając parasol ogrodowy 4m?

Czy istnieje idealny parasol, który zapewni cień w ogrodzie? Nie. Można jednak wybrać taki produkt, który będzie spełniał nasze potrzeby. Jak wybrać dobry parasol ogrodowy 4m? Oto kilka najważniejszych czynników, które będą miały wpływ na podjęcie decyzji.

Wielkość parasola ogrodowego

Można powiedzieć, że parasol ogrodowy 4m nie może być ani za mały, ani za duży. Musi on zostać dopasowany optymalnie do wielkości ogrodu. 4m to taka optymalna średnica. Aczkolwiek są takie miejsca, gdzie takich parasoli nie będzie można użyć, ponieważ sam ogród będzie za mały. Nie można też dopuścić do tego, aby zasłonić całą przestrzeń znajdującą się na świeżym powietrzu. Lepiej część pozostawić nasłonecznioną – co będzie miało również dobry wpływ na rośliny, jakie znajdują się na ogrodzie. Jeżeli sytuacja tego wymaga, lepiej zdecydować się na nieco mniejszy parasol ogrodowy.

Jak czyścić parasol ogrodowy 4m?

Nie można zapomnieć także o tym, że parasol będzie wymagał od użytkowników systematycznego czyszczenia, jak również konserwacji. Tak, nie zawsze będzie się miało na to ochotę, ale dzięki temu będzie można mieć pewność, że parasol będzie dłużej służył. W czasie sezonu letniego wystarczy pomyśleć o usunięciu kurzu i brudu. Po zakończeniu sezonu wiosenno-letniego na dworze, warto zadbać o konserwację (w szczególności materiałów drewnianych). Zaleca się wybieranie takiego parasola, który umożliwia zdjęcie całej czaszy. Dzięki temu będzie można wyprać także sam materiał parasola i na nowo go założyć.