Mieszkanie dla singla

Coraz więcej osób poszukuje mieszkania wyłącznie dla siebie – deweloperów odwiedzają osoby aktywne zawodowo, ale nie posiadające rodziny czy też partnera.
W takich sytuacjach niezwykle trudno może być znaleźć odpowiednie lokum, które sprosta oczekiwaniom cenowym oraz lokalizacyjnym. Osoby pragnące zamieszkać same mogą mieć również ograniczony budżet na swoje mieszkanie – sprawny deweloper podpowie jednak, jakie są jego możliwości.

Mieszkanie blisko centrum

To jeden z najczęściej podawanych warunków osób samodzielnie kupujących mieszkanie. Z danych deweloperów wynika, że single decydujący się na kupno nieruchomości najczęściej są pracownikami dużych korporacji i zamieszkują w średnich lub dużych miastach. Kupując konkretne lokum, zależy im na dobrej lokalizacji, w miarę szybkim dojeździe do pracy oraz możliwości korzystanie z atrakcji centrum miasta (galerie handlowe, teatr, restauracje). Niestety, mieszkania położone w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta mogą okazać się cenowo niedostępne. Jakie jest więc rozwiązanie tego problemu?
Z pewnością poszukiwanie tańszych mieszkań nieco dalej lub też mniejszego mieszkania w upatrzonej lokalizacji. Niestety, ta druga opcja nie zawsze okaże się dostępna, gdyż ceny – nawet mniejszego mieszkania – mogą okazać się zbieżne do cen większych nieruchomości poza centrum. Rozwiązaniem może być poszukiwanie na rynku wtórnym, jednak wielokrotnie i takie rozwiązanie sprawy niewiele daje.
Dla singli istotna może być również powierzchnia dodatkowa – garaż, balkon, piwnica. Warto pytać o to podczas pierwszej wizyty u dewelopera. Pamiętać należy, że dodatkowe metry piwnicy czy balkonu wliczane są w całkowitą cenę mieszkania.
Szukasz idealnej inwestycji dla siebie? Sprawdź mieszkania Mokotów.