Metody wróżenia – czy znasz najpopularniejsze?

Obecnie wróżbiarstwo oraz ezoteryka na nowo zyskują olbrzymią popularność. Wróżenie z kart czy numerologia zaczynają być traktowane bardzo poważnie, a zawód wróżki czy tarocisty jest niezwykle szanowany. Z porady wróżki możemy skorzystać za pomocą internetu, telefonu – opcji jest naprawdę sporo. Najczęściej wykorzystywany jest oczywiście telefon: prostota oraz możliwość porozmawiania z żywym człowiekiem to największe atuty. Wróżby dostaniemy także drogą mailową. Z wróżbitami możemy porozmawiać poprzez chaty.

Tarot – znany od setek lat

Historia kart tarota sięga późnego średniowiecza. Początkowo karty te były wykorzystywane przede wszystkim do klasycznej gry. Dopiero schyłek XVI wieku przyniósł wyodrębnienie drugiej talii oraz ustanowienie Małych i Wielkich Arkanów. Do dzisiaj jednym z najpopularniejszych form tarota jest tarot marsylski. Inne talie, tworzone na przestrzeni wieków, różnią się od siebie wizerunkami postaci oraz atrybutami. Obecnie karty tarota stanowią jedną z najpopularniejszych metod wróżenia. Tarociści powinni mieć wprawę w określaniu konkretnych pozycji kart względem innych. Wieloletnia praktyka jest tutaj najistotniejszym elementem.

Numerologia

Numerologia stosowana jest od przynajmniej tysiąca lat. W zależności od danej kultury i sposobu zapisu liczb stanowiły one podstawę wróżenia. Obecnie numerologia opiera się przede wszystkim na określaniu daty urodzenia i położenia planet w dniu urodzenia. Planety posiadają moc oddziaływania na nasze życie – stąd też jest to sprawdzona i ceniona metoda wróżenia.

Stawianie horoskopów

Horoskopy to najbardziej znana forma wróżenia – krótkie notki o czekających nas zdarzeniach najczęściej spotykamy w gazetach czy w sieci. Nie dajmy się jednak zwieść: profesjonalne horoskopy są tworzone w oparciu o naszą datę urodzenia oraz ułożenie planet.
Czytaj więcej: porady ezoteryczne.