Medycyna estetyczna bez tajemnic

Współcześnie coraz więcej Polaków interesuje się możliwościami, jakie daje medycyna estetyczna. Klientami gabinetów są zarówno panie, jak i panowie – każdy, kto chce wyglądać lepiej bez pomocy skalpela. Jaka jest najpopularniejsza metoda stosowana w medycynie estetycznej? Czy jest bezpieczna?

Medycyna estetyczna – co musisz wiedzieć

Medycyna estetyczna stosuje nowoczesne rozwiązania i produkty, których zadaniem jest przede wszystkim odwracanie efektów upływu czasu na naszej skórze.
Wraz z upływem lat nasza skóra traci cenne składniki: kolagen oraz kwas hialuronowy. Składniki te odpowiadają za wiązanie wody w komórkach, ich nawilżenie, elastyczność skóry. Zmniejszająca się ilość tych elementów sprawia, że skóra staje się przesuszona, mniej elastyczna, podatna na uszkodzenia i powstawanie zmarszczek. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możliwe jest ponowne wypełnienie skóry kwasem hialuronowym, a efekty widoczne są praktycznie od razy. Efekt zabiegu utrzymuje się od 4 do 12 miesięcy. Po tym okresie możliwe jest powtórzenie zabiegów.
Do najczęściej wykonywanych zabiegów zalicza się zabiegi z serii wypełniania i konturowania ust, przywracania świeżości owalu twarzy, wypełniania zmarszczek mimicznych, nosowo-wargowych i wiele innych.
Czytaj więcej: Stymogen Lips